Přihlášení

Jste zde

Dobrý večer, obracím se na odborníky s prosbou, zd

Dobrý večer, obracím se s prosbou na odborníky. Do jaké doby se vyráběli náboje značené Utendoerffer a od jaké R.W.S. A neví někdo přibližnou dobu, kdy byly vyrobeny krabičky od brokových nábojů na obrázcích? Díky moc.

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

Neměla byste prosím foto těch dvou prvních nábojů i z jiných pohledů? Krabičky moc pěkné, odhadem bych tipoval cca 50-60 let, jen tiše závidím. Na tom náboji v levo, mě zaskočili ty srdíčka, s tím jsem se ještě nesetkal.......

Pouze v rychlosti:
Firma Utendoerffer byla založena v r. 1856 a vyráběla civilní střelivo, vojenské od r. 1869. Firmou RWS byla převzata v r. 1889, ovšem dnové značení Utendoerffer Nurnberg bylo u RWS používáno až do dvacátých let.
RWS byla založena v r. 1886 a užívala svoje razidla.
Krabičky pocházejí převážně z období první republiky, například od fy. Faukner je z druhé poloviny třicátých let

Díky za info, značení se srdíčky je dost běžné, alespoň dle mého laického názoru. přikládám foto, 14ka je fialová, 18ka zelená.

Mám také několik nábojnic od fy Utendoerffer, červené papírové nábojnice do brokovnic. Jsou naprosto totožné jen signatura se liší, je to H. Utendoerffer Nurnberg, a nebo RWS Nurnberg. Jedná se tedy o výrobu do 20let signováno Utendoerffer a signatura RWS je již po roce 1930? Děkuji. MH