Přihlášení

Jste zde

Prosba o určení náboje.

Prosím odborníky o určení tohoto náboje,nevím si s tím rady.Délka nábojnice 51,5 mm,baze 11,5 mm,průměr střely 11 mm,okraj 13,1.Dnové razidlo je nečitelné.

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

Pošlete nám obrázek. PN.

Bohužel se mi nedaří odeslat foto,tak jestli Vám to pomůže,nábojnice je mosazná válcového tvaru s okrajem,střela je olověná.zápalka středová. Mohl by to být 44-356 Winchester,ale to je novější náboj,ten můj má patinu a vzhled starého náboje.
Děkuji. Michalec

Musíte si obrázek náboje převést do formátu .jpg. Potom si jej nastavíte do oddílu Procházet a kliknete na Odeslat obrázek. Až se Vám objeví že obrázek byl odeslán kliknete na OK. To zvládnete.PN.

Tazatel uvedl průměr baze 11.5 mm a zrovna se trefil do ohraničení vyhledávajícího kriteria. Proto jsem po něm chtěl obrázek. Bude to jak píše pan Toms. Posílám okno z NDN a porovnejte si s ním Váš náboj. PN.

Tady je. PN.

Ještě jsem trochu špekuloval a přikláním se taky k názoru ,že by to mohl být on.Akorát mě zaráží průměr střely,rozdíl 0,5 mm se mi zdá celkem dost.
Děkuji Michalec.

Průměr střely změřený nad nábojnicí málokdy odpovídá deklarovanému průměru. Většinou je menší. Mě spíše zaráží průměr baze Vašeho náboje, který by měl být kolem 11.9 mm. Zkusil jste nám poslat obrázek znovu?

Když je baze 11,5mm,střela bude mít těžko stejný rozměr v nábojnici,musí být menší.