Přihlášení

Jste zde

11 Mauser

Dobrý den
Prosím o radu ohledně náboje (11 Mauser) dostal jsem tento náboj,ale nesouhlasí rozměry

střela má průměr 11,15mm
Nábojnice Má délku 53mm
Průměr dna 15 mm
Průměr baze 12,7

víte o tom někdo něco?
výrobce je (C&C)
děkuji Petr Heřman

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

náboj má celkovou délku 66 mm

Dno je tipické "Mausrovo" odsazené a měřil jsem i s odsazením.
Petr Heřman

Přikládám foto dna.

No dobre. Vy čakáte na slovo odborníka, ja som zase čakal, či niekto niečo k tomu povie. Prikláňam sa k predchádzajúcemu názoru. Uvedený náboj sa niekedy uvádza aj ako 11,2 x 52 R. Rozhodne sa však jedná o terčový náboj vychádzajúci z vojenského náboja 11 mm Mauser, ktoré boli vyrábané aj továrensky. V tomto prípade je to však súčasný výrobok majiteľa starej terčovnice, alebo na jeho objednávku. Na jeho výrobu bola použitá skrátená a preformovaná (ako nasvedčuje dnové značenie) v súčasnosti vyrobená nábojnica 11 mm Mauser. Jej výrobcu žiaľ nepoznám.

Pán Vach, netrúfam si posudzovať Váš zdravotný stav ohľadom sklerózy. Ale podobný problém mám aj ja. Tiaž mám dojem, že som sa už so skratkou C&C niekde stretol, ale kde? Prezrel som všetko možné a ...... nič. Dokonca ani v knihe, ktorú vydala tohoto roku ECRA pre svvojich členov o náboji Mauser M71 a v ktorej je množstvo starých aj nových dnových značení sa táto skratka neuvádza. Váš názor mi však nedáva zmysel. To, že to je náboj "centralfire", prípadne "caliber", je zrejmé. Ja by som sa typoval, že to je vyrobené v súčasnosti na objednávku európskeho zákazníka s požiadavkou na vlastné značenie. Európskeho preto, lebo inde by bolo asi značenie 43 Mauser a nie 11 Mauser. Ale to je zase len môj názor.

Zdravím prolezl jsem kde co ale C&C jsem nikde nenašel ve starých katalozích ani na webu.Podle mě je to soukromá značka možná ani není registrovaná.Pokud něco najdu tak se ozvu.

Petr Heřman

Znaceni s nejvetsi pravdepodobnosti patri americke distribucni a strojirenske firme C&C Global
http://dir.yahoo.com/Business_and_Economy/Shopping_and_Services/Weapons/...
Nabojnice je patrne vyrobena v jejich pobocce v Oregonu, ktera se zabyva zakazkovou upravou zbrani a vyrobou prototypu pro zbrojni prumysl, nabizi tez zakazkovou vyrobu munice.

díky za pomoc
Petr Heřman

Nevím, jestli se sem ještě někdo podívá, ale já znám tohoto výrobce, zabývá se výrobou starých ráží a mohu říci, že dost dobře. Je to Czuch&Czuch Minoň.