Přihlášení

Jste zde

30PZSv a 30JPNhSv vz.53

Dobrý den,

Rád bych se zeptal širokého fóra, zda někdo viděl náboje, mám pocit že níže popsané náboje patří k Yetym (lidé o nich mluví, ale nikdo je nikdy neviděl):

Ad a) 30x211 PZSv vz 53. Průbojně zápalný náboj se stopovkou (kratší střela než vz. 59 viz červený text a ohraničení obrázek) náboj určen pro protiletecký dvojkanon vz. 53 a 53/59.

Ad b) Nebo náboj 30x211 30 - JPNhSv - 30mm jednotný průbojný náhradní svítící
Celková délka náboje : 330,5 mm ( ± 0,2 mm )

Barevné označení : Střela světle šedá s červeným proužkem nad vodící obroučkou.

Šablonace : Na těle je černou barvou našablonována série a rok výroby.

Poznámka : V praxi nebyl používán, plně ho nahrazovala střela náhradní se stopovkou. Pro kanóny vz. 53/59 byl nepoužitelný.
( zdroj: http://www.jesterka.wz.cz/munice.htm)

O tyto náboje se velmi zajímám a rád bych se o nich dozvěděl více, popřípadě je koupil, či za něco vyměnil. můj email: vlastimil.cep@email.cz)

S pozdravem

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

Dobrý den pane Čep, náboj 30x211 30 - JPNhSv - 30mm jednotný průbojný náhradní svítící mám delaborovaný ve své sbírce. Nemyslím si, že by to byl Yety ale opravdu je míň vídaný. Přikládám fotku, kterou mám v notebooku u sebe.
Pokud by byl zájem, v pátek až se vrátím ze služební cesty bych nafotil lepší fotečky.
Rost

Dobrý den,

Děkuji za komentář. Na obrázku, který se přiložil je náboj 30JNhSv vz 53/59, tento náboj se někdy výraběl z nenalaborovaných tříštivých nábojů, tím, že se přelakoval. A jak uvádíte je celkem jednoduše dostupný.

Náboj který mám namysli je náboj 30JPrNhSv vz 53. O tomto náboji jsem pouze četl, ale nikdy jsem jej neviděl na fotkách natož in natura.

Našel jsem jednu perokresbu v časopise, kterou přikládám
Vlastimil

Dobrý den, také nám 2 delab. kousky, ale zaráží mě absence červeného proužku u náhradnío náboje, že by byl bez stopovky?

Dobrý den,

můžete připojit nějaké fotografie.

Děkuji
Vlastimil

Omlouvám se, obrázky se zatoulaly