Přihlášení

Jste zde

Dotaz na určení náboje ráže .22

Získal jsem tři kusy náboje ráže .22 s informací že se jedná o náboj.22Extra long ale při přeměření nábojnice jsem zjistil že tato neodpovídá žádnému náboji uvedenému v knize knize Náboje s okrajovýn zápalem autorůJ. Hýkel, V. Malimánek. Tito u náboje .22 Extra Long uvádějí že se jedná o náboj v ráži .22 s nejdelší nábojnicí a to 18,3 mm. Může mi prosím někdo poradit o jaké náboje se jedná?

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

Podle mne se jedná o náboj .22 Extra Long RF ve své sbírce nám několik délek tohoto náboje

Ano, taky se připojuji k názoru, že je to víceméně zajímavé zjištění, kterému jsem dedával žádný význam, ( když se vám sejde náboj cu, i ms se stejnou délkou ) jelikož vlastním ve sbírce pět vzorků, různých materiálů, značení a hlavně škrcení střely-z čehož vyplývá že náboj 22 EXTRA LONG byl u S&B vyráběn řadu let s různými obměnami, ale stále s délkou nábojnice 20.15mm. I když celosvětově je u náboje uváděn rozměr L3 18.30mm - 19.80mm.

A ještě co se hmotnosti celého náboje týče, tak Vašich 3.60g??? Nebylo spíše myšleno hmotnost samotné nábojnice?
Moje vzorky mají celkovou váhu v provedení nábojnice ms-váží 5.1g a v provedení cu 4.9g
Váha 3.6g je váha náboje nejblíže 22 Short.

Provedl jsem opětovné centrování váhy a vytýčení středu vážíci plochy všechny tři náboje shodně váží 3,7g a to v několika váženích po kalibraci váhy. Používám A07 Digitální s povolenou odchylkou 0,1g tak nevím. váha nábojů 22 Schort mi vychází 2,5 g

Asi by nás měl někdo rozsoudit a zvážit tento náboj.
Já vážím na Digitální váze AN-150 s přesností na 0,01, taky jsem několikrát zkalibroval, a vychází mi shodné parametry... Nechci v žádném případě soudit jestli váží správně moje nebo Vaše! Nejsem odborník na váhy. A je to přecejenom přístroj...

Já si myslím že váha není hlavním předmětem otázky a vžádném případě netvrdím že se Vy pletete a já mám správnou váhu to v žádném případě. Mně zaujala otázka délky nábojnice, kterou jsem naměřil a rozpor mezi skutečnosti a rozměrem uváděným v odborné literatuře, zde je zakopaný pes a né váha i když tato mnohdy může být jedním z určujících prvků. Díky Vám za plodnou diskusi jsem velice rád že kní došlo. Kloním se k Vašemu názoru na typ tohoto náboje, že se jedná o .22 Extra Long RF US.

Zdravím Vás páni!
Tiež mi to nedalo a tak som postavil na staré ČS analytické , opticko-mechanické váhy dva z hore spomínaných nábojov 22 Ex. Long. Obidva majú identickú dĺžku nábojnice 20 mm , identické dnové značenie S B v kosoštvorcoch a segmentovo zaškrtenú strelu v nábojnici. Tu sú namerané celkové hmotnosti :
- mosadzná Nbc : 3,742 g
- tombaková Nbc : 3,695 g
S mojimi váhami som zatiaľ spokojný , vážia s presnosťou +/- 0,0005 g

Tímto se všem omlouvám a uznávám chybu... Váha je v záruce, takže můžu zítra vzít a v obchodě ji vyreklamovat. Díky moc alespoň se vyhnu dalším omylům. Jinak by mě to ani nenapadlo.
Ale je fakt, že váha náboje je úplně mimo původní dotaz, a některý s pánů odborníků by se měl vyjádřit k délce nábojnice.

délky mích nábojů z leva 20,1 20,05 19,94 20,05

ještě dnový razidla

Zdravím,
podívejte se na stránku 22 ND infoservisu z 20.6.2007 dotaz pana Jiřího Bezdíčka.
Už se to tu jednou probíralo, snad Vám to může pomoci.