Přihlášení

Jste zde

Krabička SaB 222 Remington

Dobrý den,
dnes jsem získal krabičku nábojů 222 Rem. od výrobce Sellier a Bellot. Podle posledního dvojčíslí na razítku vevnitř by se mělo jednat o rok výroby 1986, ale to je podle stylu krabičky zřejmě hloupost. V té době se už zřejmě používaly pro kulové náboje hnědo bílé krabičky. Ví někdo, o jaké období výroby se jedná? Osobně bych to viděl na 60tá léta. Děkuji za informaci.

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

Váš odhad staří krabičky je správný - patří do 60-tých let minulého století.Autorem grafiky uvedené na snímku je Jan Hejtmánek. Sice to již nepatří ke sledovaným informacím o nábojích, ale po čas jsem s ním sdílel společnou kancelář. Domnívám se,že alespoň někoho by mohla zajmat jeho životní dráha:
Jan Hejtmánek mjr.v.v. řezbář, grafik, básník narozený 15.6.1914 ve Vídni. Zúčastnil se jako dobrovolník bojů proti Frankovi („španělák“) a jako takový byl až do konce 2.svět.války vězněn v koncentračním táboře. Po válce se také nejevil jako spolehlivý a byl zařazen jako průmyslový výtvarník, grafik,do Blanických strojíren ve Vlašimi,kde vytvořil řadu grafických návrhů jednotkových i přepravních obalů střeliva. V osobním volnu psal i básně do sborníku Poezie za mřížemi. V jeho tvorbě však převládaly dřevořezy. Dále je autorem ucelených grafických cyklů, vedut Benešova, Vlašimi, Blaníku aj. Žil a tvořil v Benešově, kde 13.6.1990 zemřel.

Dobrý den. Mám taky tuhle krabičku s poloplášťovými a celoplášťovými náboji a je velie zajímavé se dozvědět takové detaily. Mockrát děkuji. Shorný.

Dobrý den, děkuji za potvrzení mého odhadu a zajímavé informace k tomu.