Přihlášení

Jste zde

Identifikace

Pomůže mi někdo s identifikací? :-) a je nějaké riziko když jsou náboje rezaté? možná hloupá otázka ale jsem naprostý amatér.. to je napsané na nábojnicích 45 hlc st +1

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

Zdravím
Najprv by stačilo trochu hľadať tu na tejto stránke a všetko by bolo jasné.Náboj by bolo potrebné premerať podľa priloženej tabuľky na týchto stránkach a rozmery priložiť sem. Ale aj podľa týchto mizerných fotiek sa dá usúdiť že by sa mohlo jednať o Nemecký náboj z obdobia 2.svetovéj vojny a to 7,92 Mauser. Podľa značenia je výrobca Ziech und Stanzwerk GmbH Schleusingen Nemecko z roku 1945.

Moc děkuji a omlouvám se :-/ mohl by ste sem dát odkaz na tu tabulku?

Ješte toto jestli pomůže

Pokud se začnete zabývat jakoukoli municí bez znalostí konstrukce je zde nebezpečí vždy. Konkrétně náboje 7,92mm Mauser byly vyráběny ve velkém množství variant včetně střel výbušných, fosforových, se stopovkou atd.
http://www.waffen-welt.de/bilder/DiePatrone7.92x57.pdf
http://home.scarlet.be/p.colmant/792color.htm
http://home.scarlet.be/p.colmant/german7_92x57.htm

Tabuľka potrebných rozmerov dúfam že to bude čitateľne.

Dobrý den,
ještě jedno nebezpečí hrozí a je nutné ho přinejmenším připomenout.
Nebezpečí ve formě stíhání za nedovolené ozbrojování. Vlastnit a nabývat náboje smí jen držitel zbrojního průkazu, patřičné skupiny, popřípadě výjimky.
Nálezy je nutné hlásit na PČR popřípadě rovnou odevzdat na oddělení PČR. Právě probíhá „Zbraňová amnestie“ a možná to bude dobrý tip co s nimi. Pokud se ale hodláte náboji legálně zabývat nebo už tak činíte, držím Vám palce a přeji hodně sběratelských úspěchů. Roman Straka