Přihlášení

Jste zde

Svetlica 26,5mm

Zdravím Vás. Neviem kam mám zaradiť túto svetlicu cal.26,5mm. Nábojnica je oceľová a lakovaná. Svetlica nemá žiadne značenie, a je dosť ťažká... Celková dlžka je 114,5mm. Vopred ďakujem za informácie. Jozef

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

Predpokladám, že to svetlica asi nie je, ale pyronábojka, ktorá mohla vystreľovať napríklad sedačku s pilotom v lietadle a pod. Boris LIZOŇ

Pomohl by rentgen. Pyropatrona by to mohla být, ovšem letecké jsou vyráběny z barevných kovů a téměř vždy značeny min.rokem a sérií, jelikož je to životně důležité kvůli obměnám a sledování životností. (S vyjímkou těch nejmenších).

Znáte původ? Odkud jste ji sehnal? Pokud by to byl signální náboj, tak v Ruském systému značení by jeden proužek na víčku znamenal žlutou světlici.

Ja to tipujem tiež na Rusko. Svetlice (spolu 3 kusy - viď nové fotky) som kúpil na military burze v Rakúsku. Zaujímavé je že každá má zápalku takej farby ako je vrch svetlice. Na týchto kratších svetliciach (dlžka 75,5mm) je už vyznačený rok. Na 12-tej hodine je číslo 93, a na 6-tej hodine je číslo 87. A na druhej svetlici je hore 93 a dole 92. Nábojnice sú taktiež oceľové a lakované. Máte obdivuhodné vedomosti pán Vinzens. Zaujímate sa aj konkrétne o jeden druh nábojov, alebo len tak všeobecne? Jozef

A ešte daľšie fotky...

Byl jsem 24 let v armádě ( u letectva) pyrotechnik. Tudíž profesionální deformace-zajímá mě hlavně munice větší ráže.

Jestli je číslo 93 kód výrobce, tak by to měla být Korejská lidově demokratická republika - Severní Korea a to asi víc informací neseženem.

To je v pohode, veľmi pekne ďakujem za informácie a skúsim ešte niečo pozrieť v zbierke. Ozaj Vy nechodíte do Pottendorfu alebo do Breintenfurtu na burzy? Teraz bude 7.6.

Tak zřejmě S.Korea, na zahraničním fóru jsem nyní našel, že odtud byly ocelové signálky s tímto značením dovezeny do Rakouska-to by sedělo.

System značení neodpovídá ani ruskému, není podobný ani našemu. Předpokládám 1bílá světlička, 1 zelená světlička (obě bez padáčku) a ta dlouhá může být cokoliv od dýmů až po šrapnel.

Klobúk dole... Ďakujem za pomoc. Jozef

V ČR se válí ještě dostatek zajímavé munice, nemusím jezdit ven.  :-)   :-)

Máte pravdu, skúsime aj Čechy :-))