Přihlášení

Jste zde

český experiment ?

Dobrý večer,
při prohlížení aukčního katalogu USA (je možné jej stáhnout v sekci "ke stažení")jsem narazil na český exp. náboj 7,8x19,3 mm položka 640. Nevíte někdo co je to zač? Cena je u něj závratná 350-400 dolarů. Ještě přikládám foto, snad to půjde přečíst.

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

Buď je to podfuk (který jde vyrobit velmi snadno), nebo něco podobného :

https://naboje.org/node/5136#
http://www.municion.org/32/32ZVI.htm
 

Možná trochu lepší sken katalogu :

Děkuji za rychlou reakci. Aukce proběhla tisíce kilometrů daleko, to se prodá :)

Máte někdo zájem o 32zvi. Jsem schopen pár kousků sehnat s originální razbou. Pouze SMS 773659969

Dať za niečo, čo nie je nijak overené neskutočné peniaze, je možné len asi v krajine neobmedzených možností... Ale zase sa tam dajú miestami zohnať  raritné originály za celkom rozumnú cenu. Treba mať len trochu šťastie, ako všade inde v živote. Boris LIZOŇ 

Musím zareagovat. Mohlo by se jednat o můj experimentální náboj (nebyl použitý do žádné zbraně ani adaptéru) 7,65 mm HEDERA (7,65 x 19). Jedná se o kratší variantu náboje 7,65 mm Parabellum, v nábojnicích 9 x 19.Na obrázku jsou zleva: 2 x 7,65 mm Hedera, se 73 gr. celoplášťovou střelou, druhý má poniklovanou střelu o hmotnosti 85 gr. (delaborát ze 7,62 TT, střela je delší s ocel. jadérkem). Třetí náboj na 9 mm Luger s olověnou střelou s povrchem vypalované pryskyřice (vypalovaný prášek, používaný na povrchovou úpravu kovovouý výrobků). Náboj vznikl v roce 2009.

Dotaz - a k čemu takový   " experimentální " náboj slouží když k němu neexistuje zbraň ani hlaveň ???  

K tomu aby ji lidé sháněli a dávali za něj peníze. Ostatně na burze v ČR se prodává hodně přebitych a dodělávanych nábojů. Zejména někteří zkušení sběratele si na tom přivydělávají na těch co toho ještě mnoho neví. A systematicky skládají věci v garáži. Doporučuji všem kupovat pouze originál od proverenych prodejcu.

Bohužel tato praxe se již přenáší na německé burza kde tito lidé dělají špatně jméno sběratelům z ČR a SR.

A kteří prodejci jsou ověření ? Když i "zkušení sběratelé" podvádějí !