Přihlášení

Jste zde

7,62x54R

Dobrý den. Prosím Vás, nemohli by jste mi podat bližší informace k těmto nábojům 7,62x54R??? Už ani nevím, kde jsem k této fotce přišel, takže netuším jestli jsou to naše náboje, nebo zahraniční výroba. Děkuji.

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

Zkuste nám poslat ten obrázek. PN.

Tady je ten obrázek. Maslel jsem, že se k tomu připojil.

A tady je ještě jeden. Měl by být maďarské výroby, ale opravdu nevím.

Aj začínajúci zberateľ vie, že výrobca sa dá vyčítať z dnového značenia. Takže ak chcete vedieť výrobcu - uvedte dnové značenie. Mám však dojem, že zase chce len niekdo skúšať kolegov, lebo zobrazené náboje sa nevyskytujú u začiatočníkov.

Nechtěl jsem nikoho zkoušet, ale tyhle kousky se nenachází v mé sbírce, takže na dnové ražení nevidím. Mám pouze fotky a zajímalo by mě, o jaké náboje, nebo tipy střel jde. Nikde jsem je zatím naživo neviděl. Děkuji.

Zdravím,
ten obrázek kde je pouze jeden náboj :z největší pravděpodobností se jedná o maďarský signovaný číslem 21 + rok výroby.
Tento náboj mám ve své sbírce s touto signaturou + rok výroby a pokud vím neoznačovali je jinak.Jedná se o střelu s měkkým ocelovým jádrem.
K obrázku se třemi náboji mohu jen spekulovat že se jedná o finské náboje ale ruku do ohně bych za to nedal.
Mějte se RS :-))

Takže ja by som skúsil k tým trom nábojom, z ktorých nie je ani jeden fínsky. Sprava:
1) Je to brnenský experiment explozívnej strely, ktorého bolo vyrobených len niekoľko kusov. Neujali sa pre údajný vysoký účinok.
2) Je československý výrobok (aym) z 50-tych rokov. Má ťažkú strelu s určením pre ostrelovaciu pušku.
3) Tento náboj je sovietskej výroby z obdobia 2. svet. vojny a obyčajne má kód výrobcu "17". Jeho strela má zvýšený priebojný účinok (jadro z nejakej zlúčeniny wolframu).

Pouze malé doplnění. Třetí náboj na společné fotografii je ruský průbojně-zápalný používaný nečastěji v leteckých kulometech. Náboj na samostatné fotografii je skutečně maďarský a jedná se o náboj s těžkou střelou s malým železným jádrem.

Ako vidieť z obrázku, p. Krčma má pravdu, ale len čiastočnú. Je to priebojno zápalný náboj, v tom má pravdu. Bol však určený pre streľbu z pušiek..

Pane kolego, z této fotografie nelze nic určit. Pokuste se náboj vyfotit znovu a to z profilu a ze zhora pod úhlem.

Jirko, nechápu, proč tam dáváš takovýhle kecy, když jsou to náboje co máš ve sbírce a fotky i s jinými máš na detektorwebu. Dobře víš že se jedná o naboj s ocelovým jádrem od soudruhů z maďarska, potom o těžkou střelu s ražbou aym s niklovanou střelou a náboj s wolframovym jádrem se střelou s označením BS 40 ražbu má 17 /41 a černě lakované dno
jinak jsem se na tento náboj také ptal pár měsíců zpátky tak by jsi tam nasel potrebne informace jenom by stacilo zabrouzdat trochu zpět.
Ale v pohodě docela mne to u tebe překvapilo když se tváříš jako odborník na 7,62x54Rnebo jestli to má být jenom hloupý dotaz na pobavení tak aspoň nelži kde že nevíš odkud jsou ty fotky a podobně když je máš na detektorwebu jako svoji sbírku.Co se tyká toho jakoby výbušného nechci vám brát iluze ale dle mého názoru je to obyčejná lovecká střela, kterou někdo namaloval červeně - barva laku neodpovídá žádnému u nás používanému a 7,62x54R zápalný - zástřelný neboli chcete výbušný nikdy nevyraběl ani Selier a bellot - bxn ani povazska bystrica - aym ani nevyvíjela Tormenta ani Slavičin, jelikož se se vozili ruské. jediné s čím jsme experimentovali bylo zkompletování cca 100 000 nábojů 7,62x39 zápalných zástřelných z ruských střela našich nábojnic. Jinak nic takže asi takhe.
Pavel Janouš

jistě zde budou moudřejší c odoplní ještě další informace za které budu jedině rád. i za případnou kritiku mého příspěvku
Děkuji a přeji hezký zbytek Vánoc a šťastný nový rok

Dobrý den, jen pro upřesnění... dotaz pana Shorného je skoro čtyři roky starý. (datum v pravo)
Do stejného vlákna napsal dotaz pan Nárožný ale k jeho fotce není možné nic napsat. Určitě není dobré mít několik vláken se stejným názvem. Tudíž požádám pana Nárožného o lepší foto. Jinak nebudeme moci odpovědět na otázku.

Abych vše uvedl na pravou míru. Za odborníka se v žádným případě nepovažuju. Jen se prostě specializuju na tenhle tip náboje a ostatní už jsme dal stranou. Tenhle dotaz, který jsem zde napsal, je jak píše pan Straka, o dost straší, než přízpěvek na detektowebu. Náboje, který jsou na fotce u mýho dotazu jsou fotky nábijů, co jsem měl tenkrát možnost koupit. Nebyly zrovna levný, tak jsem hledal radu odborníků, abych měl jistotu, o co přesně jde. Pochopitelně pokud má na mě ještě někdo dotaz, prosím napište mi na mail a zbytečně zde nerozpitvávejte minulost. Prostě jsem začínal s tímto nábojem a neměl jsem zkušenosti a hledal jsem je zde.
Shorik@seznam.cz

PS.: Dopustil jsem se malé lži v prvním přízpěvku, ale každými je houby po tom, kde jsem k fotce přišel. Důležitý je obsah a ne způsob nabití.