Přihlášení

Jste zde

informace a jejich ziskavani..

Pro nove prichozi sběratele by bylo fajn kdyby si zakoupili nějakou literaturu s než sezačnou ptát na internetu, tak trochu potrápili hlavu a zkusili si informace nalézt v knížkach popřípadě googlem. Dotazy zde prezentované jsou vesměs dotazy na náboje běžné v běžném provedení. Tak před dotazem zapátrejte.
diky
Pavel Janouš

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

Díky za upozornění. Jenomže tohle je naprosto zbytečný. Lidi se nebudou namáhat. Univerzální odpověď: "Já nevím, já neumím....." Už se to tu řešilo. J

Pánové, dostkrát se tu objevil dotaz pro mírně znalého sběratele nepochopitelný, stejně tak se tu objevily reakce silně arogantní. Někdo bohužel neví kde a jak hledat. Nebuďme všichni takoví ODBORNÍCI. Pokud někoho jakýkoli dotaz pohoršuje, nereagujte. Dosáhne se toho, že se tu bude přehánět 10 odborníků a lidi se tomuto webu budou vyhýbat obloukem. Toť názor můj, Martin Hálek

Zdravím,
musím souhlasit s kolegou p. Janoušem. V databázi je přes 10.000 vzorků, jsou tam rozměry i barevné fotky. Stačí šuplera a trochu trpělivosti. Na 90 % tam bude. A když ne, tak strejda Google to určitě najde. Ale určitě jsem pro vkládání informací a témat k diskuzi. Nemusí to být dotaz, stačí fotka náboje "pro zajímavost" a třeba někdo zareaguje.

A opět doporučuji IAA fórum. stačí se zaregistrovat a umět trochu anglicky (pozor! komunikace pouze v angličtině) nebo používat Google translátor. Těch informací je tam denně tolik že se to nedá ani vstřebat (snad každých pět minut nový příspěvek). A o archivu ani nemluvím :) Je tam celý svět !
Toto fórum je "řízené" převážně větší skupinou super odborníků z USA a dalších zemí a dokáží reagovat téměř okamžitě (podel toho jak se otáčí zeměkoule :)
Prostě vřele doporučuji.

Naprosto souhlasím s panem Hálkem. A dovolím si přidat i já příspěvek. Při čtení některých odpovědí mám pocit že se jedná o prezentaci ega a dokázání profesionality než o snahu pomoct méně znalý kolegům. Pánů kteří jsou skuteční odborníci a profesionálové se můj příspěvek ani v nejmenším nedotkne. No a koho přeci jen pohorší tak ten asi dobře ví o čem mluvím. Všem začínajícím sběratelům přeji hodně trpělivosti.