Přihlášení

Jste zde

upravený náboj

Vlastním zkrácený náboj 12,7x44R:L6-46,5 , L3-31,2 , G2-12,8 ,poradíte mi do jaké zbraně mohl být náboj používaný a jestli je to domácí úprava?Děkuji.

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

Pane Helísek, zkrácená nábojnice pochází z náboje 12.7 (12)x44 R Remington švédský. Byl vyráběn i v Německu do cca 1940. Podle obrázku se mi stěna hrdla náboje zdá příliž silná. Je osazen neroxinovou zápalkou s nízkou korozivitou která se používala v bezdýmých laboracích. Myslím si proto že je to artefakt krerý vyrobili podomácku zkrácením této nábojnice a osazením nějakou olověnou střelou. Uvidíme co na to experti. PN.

Jeho požití by možná bylo možné jako náhrada starého náboje 12,5x30 R MB Target. Toto je starý náboj užívaný v Německu k terčovým účelům. Tento pochází z 80.-tých let 19.stol. a jeho výroba skončila v Německu okolo roku 1910. Jedná se pouze ovšem o možnost. Použití ve zbraních komorovaných na podobný náboj americké provinience .50 Meigs velmi nepravděpodobné. U domácky upravovaných nábojů se bude ovšem vetšinou jednat víceméně o odhady.