User login

You are here

Wildcat

Dobrý den chtěl jsem požádat odborníky o určení náboje který je podle mne udělaný z nábojnice .308 Win míry L3-32,99 R1-11,92 P1-11,86 nábojnice značena HP 92 L31A1 děkuji Zdeněk

Response to question

Only logged in users can reply to questions.

Aj keď chýba udaný priemer strely , čo je aspoň pre približnú identifikáciu náboja jedným z najdôležitejších údajov , najpravdepodobnejšie sa jedná o náboj .357 Auto Magnum . Ten bol odvodený z fabricky vyrábaného náboja .44 Auto Magnum , stiahnutím ústia nábojnice na príslušný priemer použitej strely. Rozmery dnovej časti náboja umožňujú pri jeho výrobe použitie rôznych nábojníc ( .308 Win , 30-06 Sprg. a pod.)a tak sa vyskytujú rôzne "exotické" dnové značenia - podobne , ako u náboja 8 x 33 Kurz a pod.
Náboj patrí do kategórie "wildcat" , aj keď sa v súčasnosti objavujú vzorky s prísl. dnovým značením od U.S. firmy QUAL-CART.

Průměr střely jsem naměřil 8,85 děkuji za určení

Souhlasím s Borisem, autorem je s největší pravděpodobností pan T. Kárník, který tímto střelivem krmí svoji pistoli AUTOMAG v ráži .357 Auto Mag. Jinak je autorem řady velmi slušně zhotoveného přebijeného střeliva.

Děkuji moc zese jsem trochu moudřejší

Jojo, je to moje prace - laborovano strelou Remington JSP 158grs a 19.7 grs S-040. Z 12.5" laufu ma cca 550m/s (presne si ty vykony nepamatuji - musel bych mrknout do poznamek). Jedna z mala pistolovych razi, ktera dokazala prostrelit IIIA vestu aniz by mela strela Fe jadro - zkouseno v ramci disertacni prace kamarada z Policejni Akademie.