User login

You are here

Výrobce ráže 7 x 57

Zdravím. Mám trochu problém s identifikací vyrobce náboje ráže ráže 7 x 57 s touto dnovou signaturou (viz obrázek). Může mi s tím někdo pomoci.
Díky předem

Response to question

Only logged in users can reply to questions.

Tipoval by som to na belgického výrobcu - Harald WOLF, ktorý ale bežne máva dnovú signatúru HWM. Pokiaľ sa jedná o jeho výrobok, s touto signatúrou som sa zatiaľ nestretol. Boris LIZOŇ

Děkuji, ale obávám se, že to nemude ono. Náboj měl střelu od S&B a tak zjišťuji, jestli nemají nějakou "protekční" raznici.

PRO VŠECHNY KOHO TO ZAJÍMÁ!
náboj s touto dnovou ražbou vyrábela firma Sellier & Bellot kolem roku 1985 pro východoněmeckou firmu Weihrauch.
Děkuji všem za účast.

Když se ta nábojnice otočí, tak to vypadá jako " M H " , třeba to znamená "Miroslav Herčík"  :-)   :-)   :-)

 

Tu informaci o WEIHRAUCH jste sehnal kde ?  Dnové značení by totiž bylo logičtější jako " W H " , že by vadila asociace s wehrmachtem ?

Od svého zdroje v Sellier & Bellot. Poskytli mi dokonce konstrukční výkres jejich raznice. Dodnes Weihrauch (dnes už Weihrauch-sport) značku HW používá u svých modelů zbraní. Moje značka to skutečně moje značka to není. Tak dobré kontakty v S&B nemám. :-)

Nevíte někdo, kdy se přešlo u této ráže z válcové na špičatou střelu? Některé zbraně ze třicátých let mají komoru na špičatou střelu, některé na válcovou...nemyslím si, že by byla komora tak vypálená, že by se do ní dala nabíjet dlouhá válcová střela

díky