User login

You are here

Vítejte na stránkách pro sběratele nábojů

Stránky jsou v provozu.

Představuji vám stránky, které vznikly za přispění vlastních finančních zdrojů,  několika přesněji řečeno třech zapálených sběratelů nábojů. Z pouhého nápadu se pomalu stala skutečnost a před vámi se objevuje nekonečný zdroj informací a studií. Samozřejmě, nejsme schopni  sami editovat všechny náboje a munici, která je ve sbírkách po celém světě  ale pokusíme se jen o zlomek.


Stránky budou a jsou pod naší bedlivou kontrolou a některé otravné opatření berte jako nutnost. Přece jenom sběratelství nábojů je ze zákona podmíněné držením zbrojního průkazu a patřičné skupiny nebo povolení. Chceme zde nabídnout pole působnosti jen zodpovědným sběratelům a všem ostatním, kteří použijí informace k sebevzdělávání.  Rádi bychom aby všichni ti co budou chtít obohatit databázi se nebáli příspěvky zaslat. Zaručujeme anonymitu ale na přání zveřejníme autora příspěvku.

Nedílnou součástí stránek je ND infoservis,  který již několik let samostatně fungoval  a který jsme přesunuli pod svá křídla. Přesunutím jsme zachovali veškerou historii a dokonce i přístupové údaje. Tak, že již registrovaný uživatel se přihlásí svými přihlašovacími údaji, které používal po léta. Pro ty,  kteří se s NDi nesetkaly zmiňuji že ND infoservis je vyhraněné fórum pro informaci a identifikaci nábojů. Je tedy nutné se nejdříve registrovat.

PŘIPRAVUJE  SE……….

Jako doplněk jsme zde vytvořili prostor pro burzu nábojů (inzerci), nakupovat nebo prodávat budou moci pouze osoby starší 18 let (delaborované náboje nebo náboje vyrobené před rokem 1890). Ostatní náboje, tedy mladší se zde taky budou moci nabízet a kupovat. Ovšem, budou platit pravidla, která  vyžadují držení zbrojního průkazu,  patřičné skupiny nebo výjimky. Každý registrovaný uživatel, který bude chtít vkládat inzerát bude muset zaslat informace a popřípadě kopii ZP a vyjímky.  Bude následně ověřena jeho poštovní adresa.

Tím bychom mohli separovat nelegální sběratele. Dále bude muset zaplatit registrační poplatek, v kterém jsou  zahrnuté náklady s poštovným, dopisní obálka, papír a tisk. Zbytek bude použitý pro podporu chodu stránek.  Vzhledem k tomu, že nemáme sponzora šly by tyto výdaje z naší kapsy a při statistice registrovaných uživatelů, by jsme museli vyhlásit osobní bankrot !  Musím podotknout, že veškerou zodpovědnost za uvedené inzeráty a za způsob předání  bere na sebe autor inzerátu. Inzerce je rozdělena do třech sekcí a to nabídka, poptávka a výměna.

PŘIPRAVUJE  SE……….

V části Ke stažení v budoucnu naleznete volně šiřitelné materiály jako například aktuální znění sbírky zákonů o zbraních a střelivu nebo další soubory z oblasti sběratelství nábojů.

Foto: Roman Straka