Dobrý den přeji,
trochu mi nedává smysl výplň střel betonem umísto výbušné náplně u výcvikových nábojů 30x90 RB pro kanony MK 108, konkrétně jejich užití při nácviku střelby na pozemní cíle piloty Me-262. Taková střela je nepochybně těžší, než plněná výbušninou a bude proto mít při stejné prachové náplni odlišnou balistickou křivku. Na druhou stranu si myslím, že Němci nepřijímali iracionální řešení. Můžete mi to prosím osvětlit ?
Only logged in users can reply to questions.
Němci až na Ádu nepřijímali
Němci až na Ádu nepřijímali iracionální řešení, výbušnina v letecké střele není "nasypána", nýbrž nalisována pod velkým tlakem (až 10t) a tudíž má poměrně velkou hustotu.
Díky tomu a náhradnímu zapalovači má například ostrá střela 3cm M-Geschoss auf.A naprosto stejnou hmotnost jako 3cm M-Geschoss Ub. auf.A (Übungs) - 330g ± 8g.
Zapoměl jsem dodat, že
Zapoměl jsem dodat, že výbušnina je mnohonásobně dražší a její výroba je složitější + nebezpečnější než inertní náplň, takže všechny armády světa i dnes používají ke střeleckému výcviku náhradní střelivo plněné inertní hmotou, nebo je hmotnost dohoněna konstrukcí náhradní střely - např. mnohem silnějším pláštěm granátu.
Děkuji za vysvětlení, shodná
Děkuji za vysvětlení, shodná váha náplně z betonu a výbušniny mne nenapadla. Na fotce je nález z bývalé střelnice Luftwaffe u Ptic, bylo dost ve špatném stavu, "obruba", do které se zasunul "zapalovač" se při čištění rozpadla.