Přihlášení

Jste zde

Nahpatrone 7,92x57mm

Zdravim,neviem o nom najst ziadne blizsie informacie, len tie ze je na zeleno lakovany a pouzivali sa dve varianty striel. Neviem sa vsak dopatrat ci tento podzvukovy naboj obsahuje specialny prach alebo len zmensili prachovu napln, aka je gramaz prachu, typ prschu. Uz som to s par zberatelmi konzultoval, ale nazori su rozne. Aspon tie co som dostal ja. Vopred dakujem za kazdy prispevok Marek.

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

este fotecka

Snížení počáteční rychlosti bylo dosaženo nižší navážkou prachu a použitím těžkých střel. Normální navážka byla cca. 2,8g - 3g, snížena byla na 0,5g - 1g. Čerpáno z knihy "Die Militärpatronen Kaliber 7,9 mm - Ihre Vorläufer und Abarten"

Dovolím si ještě uvést informaci, kterou jsme dali do časopisu Společbosti pro studium nábojů č.2/1995, o které se zmiňuje pan Jasan. Za těch 20 let mnoho faktů nepřibylo. Detailně zdokumentované jsou stále pouze výrobky 2 firem:

kód cg - Finower Industrie , GmbH, Finow, Mark. Jsou laborovány střelou sS s olověným jádrem, celá nábojnice je zeleně lakovaná, spára kolem zápalky je lakována zeleně. Známy jseou série 1, 21, 23 a 25 z r.1943. Přikládám i kopii etikety krabičky.

kód eej - Märkisches Walzwerk GmbH, Straussberg bei Postipim. Jsou laborovány střelou S.m.E. s ocelovým jádrem, nábojnice je zeleně lakována, spára kolem zápalky je lakována modře. Známy jsou série 8 z roku 1942 a 14 z r.1944. Pravděpodobně jich bude více.

Na našem území se občas nějaký vzorek nalezne. Rozhodně jsou dostupnější než ruské náboje Mosin (7,62x54R) pro tlumiče. Vladislav Badalík

 

Dakujem velmi pekne za tieto prispevky, ani som nedufal v tolke inormacie. Vedel by mi niekto poradit kde kupim tu nemecku knihu Die Militärpatronen Kaliber 7,92mm? Popripade ci ju niekto nepreda?

http://www.amazon.de/Die-Militärpatronen-Kaliber-Vorläufer-Abarten/dp/B00123391Q

Knihu mám v elektronické podobě, napište mi na mejl pane Kollár a nějak to vyřešíme. Mejl je v kontaktech.