Přihlášení

Jste zde

Dotaz na ruský zapalovvač

Chtěl bych poprosit ,jestli by bylo možné odpovědět na můj dotaz k Ruskému zapalovači s označením B-90 červená tečka 42-M 1-82
Pro co byl určen ,případně schématycký řez konstrukcí zapalovače.
Předem moc děkuji za každou odpověd´.
Komín

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

Zapalovač hlavový, dvojitý s maskovou jistotou, zajištěného typu. U nás používaný na tříštivo-trahavých střelách 122mm,130mma 152mm.

http://5fan.ru/files/9/5fan_ru_49742_a152996a4e3cbf3b2a021f342332064b.ht...
http://i2.guns.ru/forums/icons/forum_pictures/007529/7529191.jpg

Vážený pane moc děkuji za informaci a obrázky bylo to úplně dostačující Mějte se hezky a ještě jednou dík. Komín

 Взрыватель В-90 – дистанционно-контактный механический головной взрыватель предохранительного типа с дальним взведением для 122-мм, 130-мм, 152-мм осколочных и осколочно-фугасных артиллерийских снарядов.Взрыватель взводится под действием осевой и поперечной перегрузки, срабатывает от дистанционного устройства или от реакционного ударного механизма.

Устройство: В огневую цепь предохранительного типа входит детонатор, передаточный заряд, капсюль-детонатор, капсюль-воспламенитель.Инициирующей системой является совокупность дистанционного устройства, выполненного на базе часового механизма, и реакционного ударного механизма.Система предохранения содержит в основном предохранительно-детонирующее устройство дальнего взведения, выполненного на базе часового механизма, инерционный предохранительный механизм, инерционное пусковое устройство. 

:-)    :-)    :-)

 

Tyto obrázky i text je opět na úrovni.Tím chci říct že odborníkjako Vy se nezapře. Je vidět že máte přehled a hlavně vyznáte se.ta ruština je taky v pohodě,ještě jsem to nezapoměl.tak ještě jednou díky, Komín