Přihlášení

Jste zde

9 mm Browning Court - ID 6411

Dobrý den!
Před časem jsem získal do sbírky náboj 9 mm Browning Court ( 380 Auto ), ID 6411. Dle původního majitele se jedná o náboj školní. Ve Vaší databázi tento náboj není blíže určen. Můj exemplář je přesně stejný jako Váš - též nenese na dně nábojnice žádné stopy po zápalníku ( stopy po používání ). Zaráží mě, že v případě, že je to opravdu školní náboj, nemá na dně nábojnice žádný otvor pro zápalník. V případě jeho používání jako školního náboje by muselo docházet ke zbytečnému opotřebení čela zápalníku ( alespoň z počátku ).
Napadlo mne zda se nejedná o provedení s krytým zápalem a pokud ne zda se vůbec náboje s drážkou ( do samonabíjecích zbraní ), s krytým zápalem vyráběli.
Já sám znám náboje s krytým zápalem jen s okrajem a to do revolverů, popř. do střílející hole nebo do mechanické ( dlaní ovládané ) pistole Protector.
Děkuji za Vaše odpovědi!

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

Zdravím
Ja som takéto náboje dostal ako dekoračné ?? a všetky v puškovej raži. Existuje aj varianta z imitáciou lúžka na zápalku.Niektoré sú aj s magnumovým nákružkom. Nepredpokladám že by sa mohlo jednať o náboje s krytým záplom. Viď foto.

Dobrý den!
Předem Vám děkuji za Vaši odpověď. Po shlédnutí Vašich fotografií loveckých nábojů s úplně stejným provedením značení na dně nábojnice si též začínám myslet že by se mohlo jednat o nějaké provedení dekoračních - výstavních nábojů. Uvidíme kdo se ještě zapojí do diskuse. Ještě jednou díky!

Zdravím
Na doplnenie ešte som našiel jeden výstavný (dekoračný) náboj a je to 7,65 Browning od toho istého výrobcu.

Dobrý den,
něco takového mám také ve sbírce. Získal jsem to jako školní náboj. Jeden dokonce někdo "popsal" úderníkem.