Přihlášení

Jste zde

Průmyslová nabojka

Dobrý den prosím o určení výrobce a tipů průmyslové nábojky. Dekuji

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

ma nabojka ma jine rozmery

Ahoj Jardo,
tvoje průmyslová nábojka je .25 Tool Cartridge RFS (Ramset Fastener System) Pistol.
Samostatně se nepoužívá. Nábojky jsou vlisovány po obvodu do disku a tvoří tak něco jako revolverový zásobník. Používá se k nastřelování hřebů a nýtů v nastřelovacích pistolích RAM D45, D60, D75.
Někteří výrobci průmyslových nastřelovacích zařízení si nechávají vyrábět nábojky pro své zařízení v muničkách různých firem. Ta tvoje je vyrobena firmou Ramset Fastener Systems, Olin Corp, New Haven, CT, USA. Ale našel jsem ji i na nábojkách u jiných firem se stejným značením jako například TW Buildex - Illionis Tool Works Inc. Kde na krabičce je uvedeno, vyrobeno ve Francii a na discích je stejné značení (písmeno S) Tak že předpokládám že jde o označení pro jaký systém je určena než kdo ji vyrobil. 
Roman Straka

Ještě její málo známé synonymum je .246 Long Tool Blank

Moc děkuji Romane

Musím uvést na pravou míru mylné informace. Zmýlil jsem se v určení, že jde o jiný druh nábojky, ale jde jen o synonymum pro normalizované nábojky známé jako 6,3/12. Tak že, .25 Tool Cartridge RFS. je pouze synonymem pro nábojky použité právě pro dané druhy vstřelovacích zařízení. Jak jsem dnes studoval nashromážděné materiály, objevil jsem označení těchto nábojek. Tímto připojuji omluvu.
Dále jsou pro tyto účely použity také nábojky 6,3/10 a 6,3/16.
Roman Straka