Přihlášení

Jste zde

Náboje lefaucheux

Dobrý deň,
podarilo sa vytvoriť menšiu zbierku brokových nábojov a dutiniek s kolíčkovým zápalom. http://www.lefaucheux.websnadno.cz/
Možno by niektoré z nich mohli rozšíriť vašu virtuálnu zbierku. Teda, ak by bol o to záujem. Aké sú podmienky na zaradenie náboja do tejto virtuálnej zbierky?

S pozdravom, D. Spišák.

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

Dobrý den. Vaše nabídka je zajímavá. Veškeré náboje, které jsou tady, jsou skenovány na 600dpi na celkem dost kvalitním skeneru. Potom je ořežeme, aby bylo pozadíbílé. Takto upravené náboje teprve jdou na stránky. Fotografota náboje je nevhodné, protože čočka fotoaparátu náboje zkresluje. Třeba krček nábojnice je potom do obloučku, místo aby byl rovný. Dali jsme si za cíl, že podtento standart neklesneme, aby byla zachována úroveň stránek.

Dobrý deň. Chápem, štandard je štandard. Znamená to ale, že všetky náboje sa musia dostať k vám na skener. Ako to obvykle prebieha?

No probíhá to tak, že kolegové donesou na setkání ve Štokách kousky na naskenování. Nebo nás pozvou k sobě domů a my jak máme čas, tak se zastavíme a naskenujem. Nebo se někde potkáne a dostanem sáček s kousky na naskenování a vrátíme j při nějakém dalšímsetkání. Popřípadě posílat neupravený skeny s rozměrama, ale bohužel skoro nikdo nemá dost kvalitní skener. Je v úvaze, že by jsme skener pujčovali kolegům a ti mohli doma skenovat a posílat nám obrázky k úpravě a vložení.

 

No, Štoky sú od Košíc hodný kus cesty. Neviete o niekom, kto by sa chystal do Tatier? To už je len kúsok. Náboje rád zapožičiam na naskenovanie.

No mohu potvrdit, že udělat obrázek v požadované kvalitě je složité - zkoušel jsem fotit z různých vzdáleností i úhlů a skenovat na běžném skeneru = NEJDE TO. Zakřivení tam prostě je  :-(    :-(

Nejvhodnější skenery jsou od firmy HP. Mají funkci skenování knihy. Kniha, totíž když je otevřená, tak uprostřed knihy vznikne zaoblení (tam kde jsou listy slepené) a u běžných skenerů dojde k rozostření tisku. Za dobu co skenujeme náboje do virtuální sbírky jsem už odrovnal dva skenery :-)  teď mám skener HP Scanjet G 4010. Před dvěma roky stál cca 3500 Kč
Další důležitá věc je pak software... ten drobné zakřivení dokáže upravit. Ale o tom již brzy !!! Kolega Jirka Shorný dokončuje článek o skenování a práci se software pro ořezávání nábojů. Bude zde k dispozici pro ověřené uživatele. Počítám že koncem ledna.

Návod jak skenovat, ořezat a dále upravit náboje je už na našich stránkách. 
Kdo má zájem tak tady se k němu dostanete :-) https://naboje.org/node/12407
A pokud najdete i jiné způsoby jak pracovat se skeny, budeme rádi když se s námi o ně podělíte.