Přihlášení

Jste zde

7 65 Browning průbojně zápalný

Dobrý den, chci se vás zeptat jestli náhodou někdo nemáte nějaké informace
nebo zajímavé odkazy o tomto náboji s průbojně zápalnou střelou.
Je to prý Československá výroba.
Na internetu jsem o téhle variantě nenašel nikde ani zmínku.
Za odpovědi a odkazy předem děkuju.

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

No to asi nebude průbojně zápalný , ale svědečný , podívej se do tabuky,asi uprostřed.

https://naboje.org/naboj/3373/tabulka

To je náboj ID. 6085, ale na fotu je spíš jednolitá fialová barva než jasně oddělená červená a černá.

Na munition.org mají podobný SB bez určení účelu.

http://www.municion.org/32acp/NegraG.jpg

Další varianta je použití střelyz ruského náboje Патрон 7,62 П-41гл, nebo nástřik střely......obojí by byla práce nějakého kutila.

No a tady je inzerát, kde se prodejce dušuje, že je to origo. Ti lidi nemají opravdu žádný svědomí.....

http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/245129-naboj-7-65-br-cervenocerna-s...

Dobrý den. Nechci rozšiřovat tuto diskuzi, ale pan Shorný má pravdu, sehnat se dají opravdu originality, třeba na Aukru: http://aukro.cz/show_item.php?item=6749174352 prodejce nabízí: VELIKÁNSKÁ nábojnice- ADOLF HITLER?Zkratka AH 1938. Titulky prostě prodávají. Jinak je to pro sběratele pěkná nábojnice...
Srnec

Dobrý den .

Reaguji na váš příspěvek v této diskuzi a zejméma na cituji - Ti lidi nemají žádné svědomí.Rád bych aby jste mi zejména tuto větu objasnil.
Mé svědomí je scela v pořádku. Několik těchto nábojů jsem získal spolu s jinými od člověka který neměl vůbeczájem něco falšovat nebo pozmněnovat protože zbraň měl jen pro služební použití a v soukromí se těmto věcem nijak nevěnoval. Tuto skutečnost znám jen já a na ostatních záleží jestli je pro ně důvěryhodná nebo na ale tímto se zde zabývat nechci a vracím se k tomuto konkrétnímu náboji. na střele je zřerelně ohraničena černá a čercená barva a na úrovni spodního okraje je jako kdyby jemný zápich po celém obvodu střely. Dle inzerátu jsem tento náboj nabízel na výmněnu a nebo případný prodej kde jsem psal cenu nabídněte. Jeden člověk mi psal že cena se mu zdá vysoká ale v políčku bylo 999 jen z toho důvodu že bez číslice inzerát nejde podat . V minulosti jsem tam dával 1 a měl jsem pak desítky žádostí k odprodeji věci za korunu . Myslel jsem že ale když napíši do zadání inzerátu cenu nabídněte tak to každý pochopí.Proto se na Vás znovu obracím s tím aby jste mi vysvětlil to " ti lidi nemají opravdu žádný svědomí" a to zejména po setkání se členem vaši společnosti nebo klubu který mi popisoval jak se vyrábí falza a dle jeho slov - "prodávali jsme to na burzách a němčouři a rakušáci to kupovali jako o život" .... "vidělalo se na tom hromadu peněz"
Tímto vám děkuji za vaši odpověď.

       Cituji z Vašeho inzerázu : "  V žádném případě se nejedná o padělek ". Toto tvrzení máte doloženo pouze ze zdroje " jedna paní povídala ". Že se nejedná o "fake" je nezpochybnitelně možno doložit pouze a jedině potvrzením firmy Sellier & Bellot že takový druh náboje byl vůbec někdy vyroben, byť v minimálním množství- třeba pro zkoušky atd.. Sežeňte si a doložte důkaz a všichni se Vám rádi a srdečně omluvíme.

         V opačném případě jde pouze o jednu z mnoha pohádek kolujících kolem "RARE nábojů". 

 

Dobrý den a děkuji za reakci na můj příspěvek ale v ničem co jste napsal jste mi nevysvětlil nic s toho co jsem požadoval a zejména jak je to s tou soudností. S vaším přístupem ale můžete zpochybnit cokoliv na světě . Dokažte vy že se jedná o padělek a potom se omluvím já . Tak to funguje i mapř v trestním právu nebo celkově mezi slušnými lidmi. Nebo patříte k těm lidem kteří vidí ve všem co sami nemají jen podvod a neférové jednání. Chápu že nemusíte věřit tomu co jsem napsal ale dle inzerátu je vám snad jasné že jsem nikde nenabízel kvanta těchto nábojů za ůčelem vydělat peníze ale nabízel jsem i výmněnu za jiný náboj do sbírky.Náboj který jsem nabízel jako nadbytečný jsem daroval členu vašeho spolku či klubu.

          Pláčete na špatném hrobě, já jsem Vás z ničeho neobviňoval, ani ze snahy vydělat peníze, ani z vědomého podvodu.

          Vaše argumentace "Dokažte vy že se jedná o padělek a potom se omluvím já", je zcestná, dokázat lze pouze to, že něco bylo reálně vyrobeno - ne naopak. V mě dostupných podkladech a materiálech o takovém náboji není ani zmínka. Vy si musíte sehnat DOLOŽITELNÝ důkaz o skutečnosti že tento druh náboje byl vyráběn pokud chcete tvrdit že je to NEZPOCHYBNITELNÝ  ORIGINÁL. Ohánět se tu něčím vyprávěním je zbytečné.

        Další Váš výrok "Nebo patříte k těm lidem kteří vidí ve všem co sami nemají jen podvod a neférové jednání" je také mimo mísu, neboť jak lidé kteří mě znají vědí........pěšárna a náboje pod ráži 15mm mě nechávají zcela chladným. Pokud by to byl originál, pak věřte že bych Vám ze srdce přál aby měl cenu i několik tisíc. 

        Není nic snadnějšího než se obrátit na výrobce http://www.sellier-bellot.cz/firma/kontakty/sellier-bellot/ a poslat dotaz i s fotkami. 

         Ani nepište že to máme udělat my....................nikdo z nás tento náboj nevlastní a netvrdí, že je originální  :-)

        To je asi tak vše a pokud nebudete mít v ruce něco víc než ústní sdělení tak nemá cenu abyste se k tomu dál vyjadřoval. Vaše řeči o závisti a co kde kdo kdy zbastlil, prodal a koupil jsou zcela mimo téma.

 

Pravda o této "raritě" by se zřejmě nejlépe zjistila dotazem u firmy Sellier & Bellot.

Hádám, že je to na mě. Podle dostupných informací se nic takovýho nedělalo a proč taky...??? Renten by toto případně potvrdil a to potom bych se rád omluvil. JInak věta byla myšlena na tento konkrétní inzerát, ale také všeobecně. Lidi vymýšlejí neuvěřitelný historky o zcela evidentních falzech, jen aby na nevědoucím vydělali. Tohle je podle mě vrchol hnusu. A pokud se podíváme k jednim našim severním sousedům, tak ti jsou vůbec experti na tento druh obchodu.....

Pánové, diskuze se dostává do polohy, která postrádá smysl. Dovoluji si Vám sdělit, že firma Sellier a Bellot nikdy tento náboj s průbojně zápalnou střelou a to ani v malém množství nevyrobila. Úplný závěr uděláme, když náboj zrentgenujeme nebo střelu delaborujeme. Vyrábět tento pistolový náboj menšího výko s průbojně zápalnou střelou by byla kuriozita bez jakéhokoliv praktického významu. A k tomu se evidentně žádný rozumný výrobce neodhodlá. Evropská společnost (ECRA) za výrobu či prodej replik vzáných nábojů nebo výrobu vlastních výmyslů - výrobu i prodej - dopadené členy vylučuje. Nebylo by rozumnější se věnovat něčemu smysluplnému? Vladislav Badalík

Naprostý souhlas.

Pánové, v minulém týdnu jsem prostřednictvím kolegy obdržel jeden z těchto nábojů přímo od autora dotazu. Nejedná se o žádný průbojně zápalný náboj, ale máboj "svědečný" (název z ruštiny). Svědečné náboje byly standardně laborované náboje dosahující přesně požadovaných parametrů. Slouží jako etalon pro srovnávání další výroby spotřebních nábojů té ráže. Střela je lakována červeno - fialově (příp. i lakem jiné barvy) na předním ogiválu. Lakuje se máčením a na viskozitě rozředěného laku záleží, zda přebytečný lak odkápne a nebo se soustředí na špičce ogiválu a vyschlá kapka zde vytvoří téměř černou a někdy dosti ostře ohraničenou kruhovou plošku. Náboje neopouští výrobní závod. Jsou laborovány standardní střelou buď s olověným jádrem nebo s jádrem ocelovým s olověnou košilkou. Výkon náboje je rovněž standardní, bez jakéhokoliv navýšení. Tento vzorek náboje je značen dvěma značkami Neroxin (na 9. a 3. hod.), SBP na 12. hod. a 7,65 na 6. hod. Byl tedy vyroben ve Vlašimi v období od sedmdesátých do počátku devadesátých let. Vladislav Badalík

Takže je to vyřešeno a dotaz, stejně jako uváděný inzerát je mírně řečeno značně zavádějící. Padělek to není....ovšem PRŮBOJNĚ-ZÁPALNÝ také NE !

P:S. Svědečný náboj je v ruštině " ОБРАЗЦОВЫЙ ПАТРОН " .

Tak jsem měl pravdu :-)