Přihlášení

Jste zde

Výrobce náboje

Přeji dobrý večer, potvrdí nebo vyvrátí mi někdo mou doměnku o výrobci náboje 11.3 srbský gasser, dno je radiálně děleno, na dvanácté hodině je pěticípá hvězda, na šesté SB, rok výroby 1891. Osobně se domnívám, že byl vyroben v Rize. Díky IK

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

Neznám sice výrobní program Rižské továrny, ale nepředpokládám že by tento náboj zde byl vyráběn. Razidlo navíc odpovídá razidlům fy. S & B v období Rakouska - Uherska.

Omlouvám se za pozdní reakci, byla jsem dlouho mimo republiku. K této doměnce mne vedla skutečnost, že tento náboj byl v krabici militárií, které dovezl pradědeček z první světové války z Ruska, ve které byly pouze náboje ruské, ať už Berdany, Mosiny atd. Pouze tento náboj jsem neurčila.... fotografii náboje přikládám.

Preji opet dobry podvecer a zasilam rozmery vyse uvedeneho naboje resp. nabojnice, nebot vlastnim pouze ozapalkovanou nabojnici. Prumer dna naboje je 14.4mm, nade dnem 12.6 mm, vzhledem k tomu, ze nabojnice je u hrdla nepatrne deformovana, je raze variabilni nekde mezi 11.15 az 11.25mm. Delka nabojnice je 35.8mm. Co se tyce dalsich signatur, nemam nic co by se nedalo dohledat v dostupne literature, pouze vyse uvedena signatura me zaujala vzhledem k tomu, ze jsem ji v zadne literature nenasla. Dekuji predem za identifikaci.IK.