Přihlášení

Jste zde

Informace o střele

Dobrý den,
na přiložené fotografii je náboj 380 Auto. Chci se zeptat, jestli někdo nemáte nějaké informace o střele tohoto náboje. Třeba z jakého je materiálu a jaký význam má tvar střely.
Děkuji, Svoboda

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

Náboj se střelou ARX

https://www.youtube.com/watch?v=Hc5zSdlyPCk
http://mousegunaddict.blogspot.cz/2016/01/ruger-arx-380-auto-ammunition-...
 

PolyCase's .380 Auto Inceptor ARX High Penetration Ammo.  The PolyCase ARX is designed to transfer maximum energy to target by a hydrodynamic ram effect.  The unique shape of the ARX bullet enhances the surface area and exploits the rotational force of the bullet, resulting in a self-defense round that is engineered to perform.  PolyCase's ARX sits in a magazine and feeds just like a round nose, with stopping power and terminal performance that exceeds most expanding handgun bullets. The ARX is loaded to SAAMI specifications and achieves higher velocities than any bullet in its class. PolyCase ARX copper-matrix bullets penetrate soft targets and barriers including non-hardened 1/16" steel without deformation or degradation in terminal performance.

Hmm, zajímavá záležitost. Na obranu u nás předpokládám nelegální:) Děkuji za odpověď.

Dobrý den nebyl by byl jeden tento náboj na výměnu do sbírky zajímá mne tato ráže děkuji Zdeněk Š.

Bohužel mám jen jeden. Ale když mi sem napíšete Vaši mailovou adresu, tak ji můžu předat pánovi, od kterého náboj mám. JS.

zst@email.cz Děkuji Zdeněk Š.