Přihlášení

Jste zde

Naboj, dřevák, zkusebni

Zdravim, vim ze jde o drevak s cervenou kulkou, ale zajimaly by me ty znacky, t.j.39 rok vyroby, ale ostatni nevim, raze pravdepodobne 7,62. Nalez na pude po nemcich, dekuji

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

https://naboje.org/node/6814

Polski nabój ćwiczebny (ślepy) do broni maszynowej : rkm wz.28, ckm Maxim wz.08, lkm Maxim wz.08/15, ckm wz.30    :-D     :-D     :-D

Znak "orel" na 12 hodině představuje symbol výrobce nábojnice (státní munička - Paňstwowa Fabryka Amunicji, Skarzysko). Číslo "39" na 3. hodině je rok výroby. Písmeno "N" na 6. hodině je značka výrobce, dodavatele materiálu na výrobu nábojnic (N - Spółka Akcyjna Fabryk Metalowych pod Firmą Norblin, Bracia Buch i T. Werner, Warszawa, zakład dostarczający mosiądz na łuski w latach 1920-39).

Symbol (67) na 9. hodině znamená složení mosazi, ze které je nábojnice vyrobena (67% mědi + 33% zinku).  

Dovolím si kolegu Vinzense doplnit, jedná se o náboj cvičný ráže 7,92 (8x57 JS)
Náboje zkušební - se zvýšeným tlakem, většinou mají běžnou střelu a odlišují se od spotřebních nábojů v různých zemích rozdílně, na př. vroubkováním dna, lakováním dna červeným n. zeleným lakem. niklováním celého náboje a pod.

Já ještě doplním kolegy: Tormentační náboj polské výroby měl bíle lakovanou spáru mezi zápalkou a nábojnicí. Jsou extrémně vzácné. Ví se o několika málo dochovaných exemplářích. Pozor! Nezaměnit za šedé lakování!!! Takto jsou lakované cvičné náboje, jako je ten Váš.

Tormentační náboj polské výroby - Nabój z pociskiem ciężkim SC o wzmocnionym ładunku prochu, (do prób odbiorczych broni w wytwórniach)