Přihlášení

Jste zde

náboj .380 wadcutter

Nemate v popisu nábojů náboj 38 Spl. Wad Cut.
Prosím o nápravu.

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

Dobrý den. Je zde spousta Nábojů .38 SPL se střelou wadcutter, stačí se jen podívat. A ohledně té nápravy. Náboje zde přibývají postupně, dle možností členů teamu, kteří tuto činnost provozují ve vlastním čase, zadarmo a dle dostupnosti nábojů ke vložení. Spousta nábojů zde zatím není. Některé možná ani nikdy nebudou. 

https://naboje.org/node/8297

Čs. výroba : ID 2745, 2491, 2466, 2462.  Polsko : ID 2490, 2467. Finsko ID 2497.

............................atd.atd po jednotlivých státech.

Toto je dobrovoľné fórum. Takže tlačiť niekoho do činností, aby boli pokryté všetky záujmy návštevníkov tejto stránky je dosť nezodpovedné. Aj prevádzkovatelia týchto stránok to robia na báze nezištnej dobrovoľnosti - tak, ako to výstižne napísal David vo svojom príspevku. Skutočnosť, že je o túto úspešnú stránku záujem, dokladajú maily od rôznych webových analytikov, na ponuky možných vylepšení, samozrejme že nie zadarmo. No a na záver ešte jeden postreh - žiadna databáza nikdy nemôže byť konečná, ale tu sa pár nadšencov aspoň snaží sprístupňovať a zhromažďovať niektoré základné informácie o nábojoch pre širokú verejnosť. Boris LIZOŇ

Taktiež mi nedá reagovať. Ludia ktorí to tu vedú si za ochotu zaslúžia uznanie. Robia to dobrovolne, bez finančných nárokov a v neposlednom rade venujú tomu svoj drahocenný čas. Tak im to prosím nekazme a radšej ich podporme. Dalej chcem spomenut, ak by podaktorí nevedeli čo to obnáša : Finančne : (Fototechnika, PC, Skenery, Kancelarske potreby, cestovné náklady za zberatelmi za učelom dokumentácie ...). Pre zaujmavosť: dostať sem foto vo vysokom rozlíšení (odfotiť-naskenovať-orezať-upraviť, daľej zmerať, popísať, vložiť) trvá zhruba 15-20 minút. Ešte tu je čas potrebný na vytvorenie obrázku čiernobieleho dna +5 minút. Spolu zhruba 25 minút práce na jednom náboji !!! V databáze je 10600 nábojov, Kolko je to času ? Myslím ze viac než dosť. Na nezaplatenie !!! Ku kvalite obzázkov : ziadna databáza na svete, ani tie najväčšie, nie sú na takej vysokej úrovni rozlíšenia a presnosti ako práve táto. Na záver : Klobúk dole chalani, dobrá práca, drźím palce a nenechajte sa odradiť.

No kdyby autor příspěvku svoji žádost formuloval jinak než "nápravu", zřejmě by se nedočkal zcela sprsvedlivě rozhořčených komentářů, se kterými naprosto souhlasím. A což třeba věnovat víc času hledání, místo nevhodných formulací? Jestli tedy chcete něco napravovat, měl byste začít u sebe.

Ono to až tak od věci není, neboť dle odborníků je 38 WC zvláštní náboj, byť prakticky shodný s 38 Spl... Samozřejmě že ale takto položený dotaz, respektive rozkaz o zařazení je trošku dost mimo mísu....

Dovolím si vstúpiť do tejto málo plodnej diskusie, nakoľko vidím, že si naozaj každý presadzuje "svoju pravdu". Potom nerozumiem, prečo vstupujú do diskusie. Možno preto, aby ukázali svoje vedomosti. Neviem, ktorí odborníci považujú náboj ,38 WC za "zvláštny" náboj. Ja osobne takýto náboj nepoznám a to som ich už zopár videl. Poznám náboj ,38 Špecial so strelou Wadcutter, čo je strela určená na športovú streľbu. Ale stále je to náboj ,38 Špecial.

 

Já osobně se na rozdíl od pánů Krčmy, Hýkela a Neshyby nepovažuji a ani nemůžu považovat za odborníka natož nikomu nevnucuji svoji pravdu. Jen jsem chtěl přispět k objasnění... Zřejmě jsem se v knize zmýlil

Je to, samozrejme uhol pohľadu. Každý zberateľ má svoj základný "šlabikár" z ktorého vychádza pri identifikácii a určovaní nábojov. Ja sa s triedením a zaraďovaním nábojov vo Vami uvedenej knihe veľmi nestotožňujem. V tomto prípade by sa potom museli za samostatný kaliber považovať aj náboje subsonic. Tiež majú pomalú strelu. A čo potom náboje so strelou semi-wadcutter? Radšej sa držím faktov, pričom v tomto prípade si stačí na prospektoch výrobcov nájsť zopár predajných balení.

Jak píšete, každý má svoji pravdu. Ale je spousta začínajících sběratelů kteří tápou a snaží se najít relevantní informace. Nikoho se nezastávám a ani já se se spoustou názorů neztotožňuji. Na druhou stranu, připadá mi to, že se zde schyluje k uzavřené skupině expertů, kde se jiný názor nepřipouští....

Mojim posledným príspevkom v tejto diskusii by som Vám chcel oponovať a povedať, že nemáte pravdu. Neschyluje sa k uzatvorenej skupine expertov. Je len situácia, že niektorí ľudia sú v tomto odbore zdatnejší a iní menej. To je aj jeden z dôvodov, prečo vzniklo aj toto fórum a jeho tvorcovia požiadali niekoľkých z tých zdatnejších o pomoc pri odpovediach na otázky menej zdatných. Ja osobne nie som z tých, ktorí by si iný názor nepripustl. Nemám s tým problém, ak mi je predložený argument negujúci môj názor. A ešte sa aj ospravedlním. V tomto prípade to však neurobím.  

Já mám jinou knihu, popis je stejný.................... nevím jak je náboj veden C.I.P.

Způsob založení tohoto vlákna je, jak se shodneme mírně řečeno nešťastný, nicméně na fóru expertů by bylo možná dobře se dopátrat pravdy bez různých sporů. Pokud bych byl začínající sběratel s knihami výše uvedenými a diskuzí viz výše, byl bych z toho jelen.

:-D   :-D   :-D   Však ano, já z toho taky jelen jsem........  ale munice do ráže 12,7mm jde tak trochu mimo mne.

To věřím pane V. V., nahoru jste ale kovanej, klobouk dolů :), mě náboje do krátkých zbraní taky celkem míjí, i když něco málo mám, a samozřejmě že náboje se střelou WC mám mezi ostatními 38, ale celkem bych rád pravdu věděl...

náboj 38 special WC MÁ ZCELA ZAPUŠTĚNOU STŘELU V NÁBOJNICI

DĚKUJEME ZA VELMI CENNOU INFORMACI pane Nováček

pátým pádem oslovujeme voláme pane Vinsensi

Tak pánové pro jistotu jsem se podíval do CIP a zjistil jsem, že jsem nic nezjistil. Mezi těmito náboji jsou dva rozdíly, a to délka náboje a maximální tlak, což všichni víme. Už dlouhou dobu se na zbraních uvádí jejich ráže, ale ještě nikdy jsem neviděl zbraň označenou 38 Special WC, viděl jsem ale zbraně označené 38 Special +P. Obě skutečnosti považuji za logické, ale logika zařazení náboje 38 Spl. WC jako samostatné ráže mi uniká. No třebas mi to někdo vysvětlí.
Pane Nováčku, když už chcete někoho vyučovat českému jazyku, měl byste také správně psát jeho jméno.