Přihlášení

Jste zde

Mauser z Aukra

Zdravím,
tak se dívám na Aukro a vidím tam nabízené 7,92mm Mauser "terčové". Co to je zač? Takové barevné odstíny ? A špičatá střela ?
https://aukro.cz/naboje-mauser-mauser-vz-27-tercovy-6962697989

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

Náboje mauser + mauser vz.27 terčový

Majitel smíchal názvy dokupy, má tam cvičné vz.30 a taky nb.od terčáku.

Díky. Takže pro jistotu nebrat ? Ty barevné odstíny mi nějak nesedí, ale možná to klame.

Barvy jsou očividně čerstvé.

Stačí se trochu hecnout a v níže uvedeném odkazu najdete veškeré informace. JInak jak píše pan Straka, ty barvy se mi nějak nezdají. Hlavně ten s černou střelou. Je tam vidět u hrdla nábojnice malej kousek čistýho nenalakovanýho dřeva.

https://naboje.org/node/10647

Myslím že tie drevenne strely su cele nanovo vyrobene...

No nevím, kdo by se s tím mordoval, aby to vypadalo jako org. pro pár drobných...? Já tedy ne. Myslím, že jsou to org. jen vylepšené. Sám mám pár kousků, stačí trochu vosku na dřevo a ejhle...., nebo taky bohužel lihovej fix....

Som presvedčený, že do nábojníc vystrelených ostrých nábojov boli zasunuté farebne a aj tvarovo dodatočne vyrobené strely a to pravdepodobne len za účelom dekorácie niekde vo vitríne. Naviac sú nábojnice dosť neodborne vŕtané - účel mi je v tomto prípade nejasný. Na Aukre sa z rôznych pozostalosí objavia niekedy dosť "záhadné" artefakty.  Boris LIZOŇ

Boris,niektorých tu nepresvedčíš...

Myslím že tady nejde o přesvědčování, ale o zjištění jestli jsou "pravé" nebo ne. A případně si příště dávat pozor a raději se napřed zeptat.

To si musí v hlavě přebrat hlavně ten, kdo vyhrál aukci................  :-D   :-D

Na aukru jsou běžně neuvěřitelné hámotiny se zcela zavádějícími popisy a kolikrát požadovanou neskutečnou cenou........a " sběratelé odborníci " pilně přihazují. 

Tak už si tu připadám, jak na ženských stránkách, kde se mamči dohadují, nad modrým dudlíkem, zda je opravdu modrý, nebo modrý s nádechem zelené....Odborníci....nebuďte všichni tak dokonalí a hlavně přžesvědčení o své dokonalosti.Trochu méně nadutosti o to víc, lidské stránky a věcných přínosů....od toho to tu snad je....Nebo už začínají působyt ženské hormony v pitné vodě...?

 Pane Beznoska , nějak jsem nepochopil, o co Vám vlastně jde ???

Pan Beznoska je zřejmě v karanténě a nudí se.

Přesně o tomto tom píšu....Pane Toms

Trochu méně nadutosti o to víc lidské stránky a věcných přínosů..............  nebudu hodnotit slova o nadutosti, ale mám otázku :

Kolik věcných přínosů pochází od Vás  ???

Čtěte, kolego, čtěte....Jak tu experti často odborně radí.....chce to trochu hledání.....Dobrá rada nad zlato....Tím končím, nechci dělat něco co sám kritizuju.

Tak nekritizujte a odborně raďte, nějak vaše rady nemohu nalézt.  :-(

Pane Beznoska, na těchto stránkách se neustále opakují dva nešvary a to prakticky od začátku provozu. Tím prvním jsou dotazy na náboje, sice s fotkou, ale bez jakýchkoli rozměrů. Ano, jsou charakteristické náboje, které lze bezpečně určit jen podle fotky, ale těch je opravdu málo a doplnit dotaz alespoň základními rozměry, by mělo napadnout žáka sedmé třídy ZŠ. Říká se tomu prostá logika. Druhým zlozvykem je naprostá neochota některých tazatelů, pokusit se nalézt poptávaný náboj ve zdejší databázi. Nedávno jeden tazatel požadoval "nápravu" zařazením náboje 38 Spl se střelou WC do databáze. Těch nábojů je v databázi několik, ale tazatel se vůbec neobtěžoval s vyhledáním. Takže poznámka experta o hledání není o povýšenosti, ale snaha přimět tazatele k jeho vlastní aktivitě v tomto směru. Zdejší experti jsou opravdu na vysoké odborné úrovni a přesto se neváhají zeptat, když něco nevědí, což jaksi o nadutosti nesvědčí, nehledě na ochotu se kterou na dotazy (někdy i blbé) odpovídají.

Tady není co dodat. Prosím tesat do kamene. Děkuji pane Toms. J