Přihlášení

Jste zde

7,92 Mauser (1918)

Zdravím chcem sa opýtať čo môže označovať značenie farebným prúžkom okolo nábojnice v dosť neobvyklej výške. Výrobca mi je známy aj rok výroby. Ďakujem za odpoveď.

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

Domnívám se, že nejde o nic oficiálního.

Napadá mne, jestli náboj nebyl něčím uchycen v nějakém tablu a toto není výsledek reakce mosazi s tím, čím to bylo uchyceno?

Zdravím
Ono to na tej fotografii nie je celkom dobre vidieť ale pod lupou to vyzerá ako farba alebo lak nie ako oxidácia mosadze.

Taky bych se přikláněl k tomu tablu

a je ten pásek po celém obvodě? Kdyby to bylo z tabla tak si myslím že v místě kde je to na podložce tak by se to korozně lišilo nebo bylo vynechané místo. Jen úvaha

Pásik je po celom obvode a pekne na seba naväzuje. A nie je to korózia je to lesky pásik (aj keď to z fotografie nieje celkom vidno) a po aj silnejšom pretretí handričkou namočenou v oleji (balistol) nezmenil farbu ani sa nezotrel čo by oxidácia určite aspoň trochu povolila. Ale aj tak ďakujem za názory.

ještě bych ho zvážil. možná je to nějaká testovací laborace a bude se hmotnostně lišit a nebo si ho nějaký myslivec popř. voják označil pro vlastní identifikaci