Přihlášení

Jste zde

Dělostřelecká nábojnice

Dobrý den, zajímala by mě zbraň pro kterou se používaly náboje s touto nábojnicí. Z dnového značení je jasný výrobce nábojnice, výrobce zápalkového šroubu i rok výroby.
Pro p. Leichta a všechny budoucí tazatele: Takhle nějak vypadá dotaz s reálnou šancí na odpověď některého z expertů, všechny rozměry jsou v mm. Pokud nemáte pravítko, stačí čitelný nákres od ruky. V případě dotazu na náboje do ručních zbraní, je potřeba měřit o řád přesněji, tedy na 0,1 (1/10) mm. Když pošlete víc rozměrů, nic nezkazíte. Na závěr bych se přimluvil za používání výrazů nábojnice a střela, místo hilzna a kule.

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

Je to nábojnice vyvinutá pro velmi rozšířený exportní model kanonu firmy KRUPP 7,5cm vz.1906, kanony používala řada zamí , hojně se uplatnily v Jižní Americe atd., některé země je vyráběly i licenčně.

Nb. používal Italský Cannone da 75/27 modello 06, Belgický  de 75 mm à tir rapide, Holanský kanonne van 7 Veld. Naprosto stejné nábojnice používala pro některé exportní modely i Francouzská firma Schneider-Canet, např. pro Srbsko - "75 мм. пољски топ М. 1907 Шнаjдер", Bulharsko používalo kořistěná Srbská děla a němci jim dodávali munici................