Přihlášení

Jste zde

Náboj 8 mm Tröger (Magnum)

Dobrý den! Rád bych se dozvěděl něco bližšího o náboji 8 mm Tröger (Magnum). Informace na internetu i těchto stránkách jsou o něm dosti skoupé - https://naboje.org/node/15833. Zajímá mne: kým byl zkonstruován, kdy, za jakým účelem, do jaké zbraně, proč jej vyrábí až v Jihoafrické republice atd.

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

Pane kolego, na tuto otázku Vám může nejlépe odpovědět Ing.Ján Francen, který dal příspěvek o těchto nábojích do našeho časopisu č.4/1994. Zdravím Žallmann

Aj keď je menší preklep v mojom mene predpokladám, že sa očakáva moje vyjadrenie sa k otázke p. Dososudila. Skoro na všetky otázky (kým bol skonštruovaný, za akým účelom, kedy a pre akú zbraň) je odpoveď v príloženom článku z časopisu SPSN. A hlavným údajom je, že sa jednalo o wildcat. A tým aj v zmysle predpovede zostal a v podstate upadol do zabudnutia. Otvorenou otázkou je dôvod jeho výroby v JAR. Ten je jednoduchý. V JAR existuje skupina ľudí - zberateľov, ktorí zhromažďujú údaje, prípadne vzorky raritných, zabudnutých kalibrov, prípadne rôznych wildcatov a buď vlastnou výrobou, prípadne továrensky v miestnej muničke vyrábajú veľmi malé série týchto "rarít" určených výhradne pre zberateľský trh. Podľa mojich vedomosti už tieto ich aktivity pravdepodobne nebudú pokračovať, nakoľko hlavný iniciátor tejto činnosti sa vysťahoval z JAR do Veľkej Británie.

Mockrát děkuji za vyčerpávající odpověď!