Přihlášení

Jste zde

7,62x25

Dobrý den. Mám k dispozici náboje 7,62 x 25 Tokarev. Na dně nábojnice jsou čísla 38 a 77, a kolem zápalky je červený proužek. Na těle nábojnice popř. na střele je označení ZS7,62x25. Barva náboje je "měděná". Domnívám se, že jde o ruskou výrobu z roku 1977. Otázka zní, zda je tento náboj vhodný pro střelbu z pistole CZ vz. 52. Budu vděčný za jakékoliv info k tomuto náboji. Předem děkuji.

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

Ještě bych doplnil, že ten popisek na nábojnici nebo na střele je pravděpodobně značka kontroly od zeleného sportu.

38 - Юрюзанский машиностроительный завод, Челябинская область, г. Юрюзань.

Já mám dlouholeté zkušenosti ze střelby pistolí vz.52 pouze s našimi armádními náboji, a ta je skoro děsivá. Jako zbrojíř jsem řešil doslova stovky závěrů prasklých pod výhozným okénkem (jednou dokonce půlka závěru odpadla), desítky prasklých těl v oblasti kde prochází záchyt závěru a neustálé výměny úderníků se zlámaným zápalníkem. Vypadávající uzamykací válečky. Pistole byly od našeho útvaru vyřazeny až v roce 2003.

Pistoli vz.52 považuji za jednu z nejhorších pistolí které mi kdy prošly rukama jak z důvodu spolehlivosti, tak z důvodu bídné ergonomie.     Je pravdou že naše armádní náboje byly zřejmě o dost výkonější (nadupanější) než standartní ruské, proto jsem svého času doporučoval kolegům kteří si tehdy Pi vz.52 za 500 Kč od armády kupovali aby stříleli raději komerčními náboji Sellier & Bellot. K výkonům vašich nábojů se neumím vyjádřit.

Děkuji za Vaše zkušenosti. Vz. 52 vlastním z důvodu méně obvyklých technických řešení jako např. uzamykání závěru. Mám ji pro radost a spíše sváteční vystřelení. Chápu, že se nejednalo o naši nejzdařilejší pistoli, ale vnímám ji jako celkově zajímavou.