Přihlášení

Jste zde

Zápalková střelba vz.24

V původní odborné literatuře k problematice "Zápalkové střelby vz. 24" v AČR existuje informace, že původní (první) mosazné adaptéry pro tuto střelbu byly vyráběny tažením a skládaly se ze dvou kusů...... Má někdo z kolegů sběratelů o této skutečnosti nějakou povědomost??? Informaci, nebo snad přímo tento raritní adaptér??? Prosím ať mne kontaktuje. Děkuji Petr VOBOŘIL nejlépe na pi.voboril@seznam.cz

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

Je možné, že prvotní výroba byla inspirována německým nábojem "7,9mm Zielpatrone" a R-U "8mm Ladekonus M.11" které byly touto technologií vyráběny.

Děkuji za reakci... Ano inspirace byla, to mám zdokumentované... hledám někoho kdo má tento adaptér vz.24 vyráběný ze dvou kusů, k pořízení rtg snímku, zjištění hmotnosti, etc.

Myslíte, že je z vnějšku poznat, že je vyrobený ze dvou kusů ???  Pokud tedy vlastník nemá i ten obyčejný k srovnání hmotnosti. Předpis V-II-10b (Mat.děl-VII-402) uvádí u soustruženého hmotnost 40g.

Opět děkuji za reakci, Uvedený předpis pochopitelně mám.... Mám i předpis V-I-5d "Výroba a přejímání 7,92 nábojů vz. 24 pro střelbu zápalkami" a kopie výrobní dokumentace tak jak probíhal vývoj.... Bohužel další informace o "tažené" variantě jsem zatím nenalezl... Budu se muset vydat do archivů a nebo to zmíním ve své studii jen okrajově. Nic méně, z mé strany považuji tuto diskuzi v tuto chvíli za ukončenou.