Přihlášení

Jste zde

aukro - co myslíte

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

Tiez ho mam doma

Mě se tam líbí popis - "Neobsahuje žádné nebezpečné látky a slože, inertní." . Zápalka není odkleplá a pochybuji že ze špice střely někdo doloval cca.1,3g zápalné slože   :-D   :-D . Jó na aukru jsou kouzelníci.

Co se týče popisu,tak zápalka se dá zalít olejem a je naprosto inertní a dá se i bezpečně naklepnout.Zápalná slož tam sice je,ale pokud by jste ji chtěli zapálit ,tak by jste to dělali velice těžko.Napřed by jste se k ní museli dostat a potom zápalná teplota je tak vysoká,že vám obyčejné sirky nestačí.Delaborace bez poškození není možná.

Ok a co to lakování střely...? Nikde jsem takto lakovanou PZ a ještě k tomu v materiálu, jaká je, neviděl....

Tiez mam otazku mam viac ks tohto streliva jeden je kradsi ako ostatne kazdy naboj je plny preto sa chcem opytat ci je mozne ze je projektil iba zatlaceny hlbsie alebo je to tak original

Cituji p.Kosinu : "Co se týče popisu,tak zápalka se dá zalít olejem a je naprosto inertní a dá se i bezpečně naklepnout." - to není vždy pravda, záleží na provedení zápalky, dostaly se nám s kolegy do rukou krásné  nábojnice 20x110RB švýcarské výroby, napřed jsme do nich nalili trošku acetonu na odstranění případného laku a po vyčistění jsme je zalili olejem. Zhruba po týdnu jsme odstranili olej a rozhodli se pro jistotu klepnout zápalky - všechny šly a byly tak ostré že prorážely ochranný kryt na našem "udělátku", ani jedna nezůstala v nábojnici.................

Co se zalakování týče, není u ruských nábojů ničím neobvyklé, viz odkaz :

http://gunrf.ru/rg_patron_14_5x114_ru.html

 

Jo vypadá to divně,ale je to originál.Jde o výrobu z pozdější produkce střela není plátována mosazí,ale fosfátovaná a lakovaná.To barevné lakování tak prostě vypadalo.Ten náboj je v tabulce nábojů 14,5mm pod číslem 7772.Náboje se prodánali tak před deseti lety v Multiagru Slatina.

Pane Fabry střela je samozřejmě zatlačena do nábojnice.

Ok, děkuji za příspěvky....prvně mě napadlo, že je to zase něčí tvořivost....zmátlo mě to plátování a lakování.
Díky V.