Přihlášení

Jste zde

30x165

Zdravim mam otazocku mam strelu 30x165.a je magneticka. Nevie niekto preco. Co to moze znamenat

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

Může to znamenat že ji někdo zmagnetizoval silným elektromagnetem nebo použil přímo jako jádro cívky........nevím ale jak dlouho taková magnetizace vydrží.

Ta strela je polozena cca 2 roky na jedbom mieste. Kde neni moznost. Aby bola niecim magnetizovana

Však jsem psal že nevím jak dlouho takové zmagnetizování vydrží..............ale původně střela magnetická určitě nebyla, způsobovalo by to jen problémy v mechanismu - chytala by se různých ocelových součástek a držel by se na ni železný bordel, pilinky atd.

Podle mne aby se z ni stal trvalí magnet musí být kalená

V této problematice se příliš nevyznám,  na svých střelách ovšem zmagnetizování ani jeho trvalost z pochopitelných důvodů zkoušet nebudu....................   :-D

Otázne je, či ten magnet nieje priamo vovnútri...

Aby se ze střely stal trvalý magnet, nemusí být kalená, ale musí být z MAGNETICKY tvrdého materiálu. Tedy stačí, aby to byla ocel s vyšším než velmi nízkým obsahem uhlíku, a to určitě je. Potom stačí přítomnost magnetického pole, aby byla například jistou dobu v blízkosti reproduktoru (obsahuje magnet), nebo dokonce jen aby delší dobu ležela zhruba v ose sever-jih.

Strela ma ine dno nema zavyt na dne a je hlbsie a vaha je ina. Pre porovnanie prikladam strelu rovnakeho typu

Hlbka dna na strele magnetickej je 5 cm. Na beznej 3 cm a celkovo su odchilky na strelach ked ich porovnavam

Je to dost silne

Ještě že jste dodal i ty fotky dna, střela s dlouhou dutinou je 30mm OT s náhradním temenem místo zapalovače, nebo je tam autodestrukční zapalovač A-390 který ovšem patří do té druhé střely s kratší dutinou a otvorem...... jediná střela mající otvor od stopovky do trhaviny je naše 30mm OCvSv, do té patří hladký zapalovač bez zápichu.

30mm OT :

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/a5/Russian_30-mm_...

Porovnání střel :

https://imgway.cz/v/1B0u.jpg

Dakujem za foto. Aj za informacie