Přihlášení

Jste zde

strela 38 Special S&B

dobry den, vie mi niekto poradit, aky je nazov strely na foto (kal. 38 Special, plastovany predny ogival, olovena valcova cast, vyrobca S&B) a ucel jej pouzitia? dakujem

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

Jde o olověnou střelu jejíž přední část je chráněna tombakplátovaným pláštěm. Má hmotnost 10,25 g a její počáteční rychlost  z hlavně i délce 190 mm byla 266 m.s-1. Byla vyráběna od 50 let  a prodávána cca do 80 let 20.století. Byla doporučována výrobcem pro revolvery Smith-Wesson, Colt a podobné typy.

A ucel toho plasta nie je znamy (deformacia makkeho olova napriklad?)? Kvoli comu je doporucena takato konstrukcia a nie klasicka olovena strela napriklad?

Dakujem

Sám jste si odpověděl. Náboje byly často nabíjeny a vybíjeny ze zbraně,nasouvány do pásu, přepravovány v sedlových brašnách nebo přímo v kapsách, jako předměty denní spotřeby. Plastové boxy nebyly k dispozici. Ogivální část se snadno deformovala. Náboje se střelou této sestavy se vyvážely především na americký kontinent. Např. do Mexika byly dodávány i samotné střely. Po zavedení střely typu FMJ, byla Vámi  řešená střela vypuštěna ze sortimentu revolverových střel i ostatních výrobců vyřazena.

Dakujem Vam