Přihlášení

Jste zde

Náboj 7,98 x 57

Dobrý den,chtěl bych požádat o informaci o tomto náboji Mauser,značky P S* 80 37,na běžnou identifikaci nábojů používám web Patronen SU,který mi většinou poskytne co chci vědět,v tomto případě jsem nezjistil,co značí číslice 80 a hlavně mě zajímá,zdali se někdo již setkal s podobným,nebo stejným tvarem projektilu.Je to bronzová výplň,má zelenou patinu a vryp potvrdil bronz.Zápalka je neporušená.Ještě mě napadla kapsle s posledním vzkazem.Za případné vysvětlení předem děkuji,Honza.

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

P -  Polte Armaturen- und Maschinenfabrik A.-G. - Werk Magdeburg-Sudenburg - Německo, S* - mosazná nábojnice, 80 - číslo šarže (výrobní série) nb., 37 - rok výroby.

S takovou zátkou místo střely jsem se nikdy nesetkal.

Zde máte podobnou z roku 1938 na webu Patronen SU

https://patronen.su/index.php?PHPSESSID=o5v3nkpjpg784etp1k1lq4rdq2&actio...

 

Další nb. Polte Armaturen- und Maschinenfabrik A.-G. - Werk Magdeburg - 

 https://patronen.su/index.php?PHPSESSID=o5v3nkpjpg784etp1k1lq4rdq2&actio...

Děkuji za informace.

Najskôr sa jedná o strelu ISLspur, s tým že hliníkové jadro a predný ogivál strely sa rozpadli a to čo vidno je mosadzné púzdro so stopovkou...

Děkuji za idetifikaci projektilu,jsem rád,že teď vím,o co jde.byla to pro mě záhada.V zemi se nachází spousta střeliva,vesměs běžného,nacházím i Rokousko-Uherské kousky,ale tohle mi opravdu zamotalo hlavu,hlavně ta mosaz,či bronz jako zátka.Díky.Honza.