Přihlášení

Jste zde

Originál nebo lidová tvořivost?

Dobrý den při probírání sbírky jsem objevil další náboj s kterým si nevím rady zda jde jen o lidovou tvořivost nebo originál.Jedná se o náboj ráže 12,7x108 a zajímalo by mě zda je střela originál nebo jen nějaký výmysl.Děkuji Nacič

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

Přikládám ještě jednu fotku.

Videl som obrázok podobnej strely, ktorá však mala menej drážok. Jednalo sa o experiment podkalibrovej strely z tvrdého kovu v hliníkovom jadre z brnenského vývoja. Snáď sa ozve niekdo, kto má k tomuto ústavu bližšie.

Zdravím, opravdu v Brně (Prototypa) s podobnými střelami experimentovali, viděl jsem je ale pouze v sestavě s mosaznou nábojnicí (ona se mosaz lépe zaškrcuje, rekalibruje atd.), Ale možné je , že se pouze někdo dostal ke střele a domácky jí zkompletoval s nábojnicí kterou měl k dispozici. Je sestava náboje pevná? Nebo jsou stopy po delaboraci?

Stopy po delaboraci žádné vidět nejsou.Střela s nábojnicí drží pevně,ale náboj je docela lehký a ani vněm nechrastí střelný prach což by mohlo odpovídat tomu co napsal pan Suchánek,že by se mohlo jednat o prototypvou střelu kterou si někdo sám zkompletoval s nábojnicí.