Přihlášení

Jste zde

7,62X54R + 7,65 MAUSER

Dobrý den.
Mám dotaz na neznámou střelu u náboje Mosin - materiál je zřejmě Al nebo slitina... Výrobce asi ČLR.
A druhý dotaz se týká náboje 7,65x53 Argentinský Mauser. Měřením zcela odpovídá rozměrům, a má klasické Porugalské vojenské značení. Ale v portugalsku tento náboj nebyl nikdy zaveden-Jedná se o export?

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

Pri vsi ucte si z Vas nekdo dela sprtouchlata... V obou pripadech se s nejvetsi pravdepodobnosti jedna o samodomo vyrobky - "peclive zalakovane Revellkama barvickama" - ta hlinikova strela je tocena nejakym prumernym soustruznikem - povrchovka napovida tomu, ze nema ani poradnou kudlu na obrabeni AL a ten druhy paskvil je jeste bizardnejsi - jedna se o nabojnici 7.92x57 Mauser zkracenou o 3mm a do ni nalaborovana "prubojna" strela (ale spicku si muze omalovat na pruhovano kazde dite) - i v tomto pripade peclive zapatlano cernou barvou - spara. Ani v jednom pripade se jiz bastlitel (jinak tyto vyrobce nazvat neumim) nezabyval adekvatnim skrcenim (crimpem)... Preztoze neuvadite rozmery naboju, je na prvni pohled patrny nepomer mezi delkou krcku a telem nabojnice - jediny me znamy naboj s podobnymi proporcemi je 7.92 x 40 CETME, ale ten to v zadnem pripade neni. S pozdravem TK

Dobrý den. Abych nezakládal další vlíkno, přihodím můj dotaz sem. Značení náboje je bxn 63.  Zajímalo by mě, o jakou střelu se může jednat. Náboj podle všeho není přebíjený. Je možné, že by se mohlo jednat o střelu z nějaké dodávky z ruska?

Ahoj nevím ale mám se stejnou barvou bxn 7,62x39 a mělo by to být pro nějaké interní zkoušky v selier a bellot nějaký jejich referenční pro určitou serii prychu nebo tak něco jako obdoba svědečného náboje, nebo to také může být nějaké domácí kutiltství.

Zdravím - bílou špicí značili Sověti náboje svědečné (dnes správně "referenční") V ČSSR se pro tyto náboje používala barva fialová - případně bez barvy a s označením pouze na balení. Přikláněl bych se k názoru že jde o "svědečný" podle sovětského mustru - možná o nějakou srovnávací serii se sovětským střelivem (Varšavská smlouva)