Přihlášení

Jste zde

Nábojnice

Dobrý den, prosím o identifikace nábojnice. Dle prodejce má jít o holandskou výrobu pro Wehrmacht.
Čitelné nápisy na dně nábojnice:
18c, 41, 40, Z, pod orlicí WaM117
Rozměry:
výška 260 mm, průměr dna 101 mm, ráže 76 mm. Okraj 5-6 mm, směrem ke dnu se rozšiřuje (tak 1-2 mm), neměl jsem čím změřit, jen odhad. Mohl jsem se dopustit chyby v méŕeních 1-2 mm.

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

Mohlo by se jednat o toto, výrobce identifikovat neumím.

Jde o zkrácenou (uřízlou) nábojnici pro licenční v holandsku vyráběný protiletadlový kanon Vickers 7,5cm  TL Nr.1 (TL =Tegen Luchtdoelen /protiletadlový)., němci značený jako "7,5cm FlaK.35 (h)"

Původně měla nábojnice rozměry 75 x 497R, výrobce Artillerie Inrichtingen Hembrug, později vyráběné nábojnice již měly kompletní německé značení s kódem "guo".

Děkuji za odpověď, jakkoli úplně nepotěšila - raději bych tu nábojnici měl v originálním stavu, neuříznutou. Pořídil jsem ji před dvěma týdny v Musée 39-45 ve francouzském městečku Dinan (mají tam i pevnostní protitankový kanon Škoda ráže 47 mm).

To záleží na ceně, za 500 Kč by byla i tak dobrá, celá tak kolem 2000 Kč.

No, byla za 20,- €, takže fakt za tu pětistovku. To muzeum je moc pěkné, nabité věcmi, soukromé. Majitel prodává kromě literatury a suvenýrů i nábojnice, polní láhve, lopatky ..... pomáhá mu to udržovat a rozšiřovat muzeum. Já se v munici nevyznám, on těch nábojnic měl víc, hledal jsem nábojnici s prokazatelným druhoválečným původem a, přiznávám, s velikostí vhodnou do zavazadla (autobusový zájezd - ponorkové bunkry, vojenská muzea, Vaubanovy pevnosti, Atlantický val - letem světem). Jsem rád, že tu nábojnici mám. Dohledal jsem si info k tomu Vickersovi a fabrice, Ještě jednou děkuji za pomoc.