Přihlášení

Jste zde

ND náboje

Zdravím vážení.
Mám takový dotaz.Do starší verze ND jsem si dodal spousty nábojů a rád bych je měl i ve verzi 1.6.Dá se to tam nějak zkopírovat ,nebo musím vše dělat znovu?Je toho docela dost a nerad bych o ty data přišel tak mám nainstalované obě verze.

díky Petr Heřma

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

děkuji takový program by opravdu byl užitečný a myslím že mezi sběrateli i žádaný.

také bych tento program vítal, usnadní spoustu práce.

Chtěl jsem se zeptat jestli by nebylo možné doplnit do tabulky rozměrů nábojů ještě další rozměry třeba dálku krčku myslím si že by to hodně pomohlo s určením nábojů.Jinak mám už druhou novější verzi a jsem s ní velice spokojen a tím bych chtěl zároven poděkovat autorům za jejich zpracování Zdeněk Šťovíček

Šlo by to těžko, bylo by nutné zásadně modifikovat ND. A není to také účelné. Přibyla by další rozměrová charakteristika která se navíc často ne dost přesně odečítá. Komplikovalo by to vyhledávací funkci a morfolodickou charakteristiku náboje by to stejně nepopsalo. Ta je určena takovým množstvím znaků (zejména kvalitativních) že je vyhodnotitelná pouze pohledem. A proto když použijete identifikační funkci program vám vyhledá určitou množinu nábojů které vyhovují vloženým údajům. A nyní, při pohybu na ní kurzorem (aniž vstoupíte do okna konkrétního náboje) se vám vpravo dole objevují a mění obrázky označených nábojů které pohledem porovnáte s tím neznámým jež držíte v ruce. Viz obrázek. PN.