Přihlášení

Jste zde

Program na management sbírky nábojů.

Daněk to včera nakousl. Koncepce vzniku NDN (resp. anglické NDC) byla neochvějná. Vypracovat identifikační a naučný program. Jakoby knihu se všemi výhodami jež poskytuje elektronická forma zejména pro třídění, vyhledávání a rychlé čerpámí informací. Navíc jsme již tehdy předpokládali periodickou upgrade v relativně krátkých časových intervalech. Stalo se.
Proto jsme v té době ignorovali hlasy (nebo jim nepřikládali dostatečnou validitu) o tom že by bylo vhodné, nebo dokonce výhodné, umožnit uživatelům přístup do database ve větším rozsahu právě pro možnost organizace vlastních sbírek. Jeden z prvních byl ing Franzen kterému tímto blahopřeji k opakovaným projevům jasnozřivosti. Myslím to vážně.
Koncepce NDN se nezměnila a budeme v ní pokračovat v nezměněné formě s redukovaným přístupem. Kdo chce mít databazi jiného obsahu a formy musí si sednout a vytvořit si ji. Je to ďábelská práce. Nicméně potřeba dalšího software pro organizaci indivuiduálních sbírek existuje a nebyl by problém ji uspokojit. Jak programátorsky tak editorsky (každý si vlastně udělá editace sám a může přitom také použít údajů z NDN) a cena by byla zlomkem NDN. Podud zájem existuje ve větším rozsahu, a bude trvat, je třeba nám upřesnit zejména tyto otázky:
-jaké kvalitativní údaje tam chcete vkládat (např. zda oproti NDN rozšířit kategorie tvarových charakteristik nábojnice),
-jaké kvantitativní údaje tam chcete vkládat (např. zde oproti NDN vkládat více rozměrových charakteristik, vytvořit rubriku ceny?),
-chcete registraci vlastních nábojů doplňovat také jejich obrázky, popř. skeny?
Tyto údaje jsou nepostradatelné pro konstrukci programu včetně příslušných rubrik. Otvírám tímto diskuzi kterou budeme pečlivě sledovat a vyhodnocovat. PN.

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

Musíme si porozumět. My vám programem pouze dodáme kostru a vy si ji obalíte zvěřinou vlastních konkrétních údajů. Např jestli rozhodnete že chcete rubriku CENA tak tam bude ale konkrétní hodnoty si již musí doplnit (nebo ne) každý uřivatel sám. Pouze délka nábojnice je zcela nedostatečná pro identifikaci. A průměr střely je většinou jiný než to co vyčuhuje z hrdla nábojnice. Třídících kriterií vám můžeme nabídnou mnohem více s možností volby např. i jednotek. Pokud se někdo rozhodne je možné vyjadřovat rozměry třeba i v aršínech. Nám jde o to kolik kvalitativních (včetně obrázků?) a kvantitativních charakteristik považujete za potřebné. Tak aby to nevedlo k nadměrné složitosti. Je to o diskuzi. PN.

No vidíte. Už se to tříbí, někdo se ještě jistě přidá s názorem. A také budu konzultovat experty Infoservisu. PN.

Chtěl bych se zeptat jestli už někdo začal na tomto programu pracovat.Myslím že je to stále aktuální a že by se tím vyřešila spousta problémů mezi sběrateli.

Myslim ze vam to pojde na dracku, a nielen na domacom trhu. Ja osobne a par mojich kamaratov sa nevieme dockat az to uzre svetlo sveta. Dolezite je aby program mal moznost vlozenia vlastnych fotiek naboja a dnoveho znacenia ku kazdemu kalibru. Diki moc a vela stastia pri tvorbe.

Dobrý deň prajem všetkým zberateľom nábojov. Po roku by možno bolo dobré vrátiť sa k diskúzii o programe na správu a organizáciu ( či manažment) vlastnej zbierky. Podľa môjho skromného názoru podľa predchádzajúcich príspevkov by program šiel postaviť + by bolo dobre pridať jednu, dve nepomenované funkcie, ktoré by si každý upravil podľa svojich potrieb a predstáv...