Přihlášení

Jste zde

7,62x39

Vážení kolegové,opět žádám radu.Jaké jsou varianty tohoto rozšířeného náboje?Znám:kovový+plastový školní,3 varianty cv.,FMJ-Nbc měď a poměděná,FMJ-olovo+Fe jádro,Rd-nbc Ms a Fe,Rd-zástřelná(pro cvičnou hlaveň,Svítící stř.,Pr.zápalná,Poloplášť,Tormentační,Expanzní,s modrou špicí(subsonic?),snad je i se"zlatou"špicí.Za případné foto děkuji.P.D.

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

Pro náboj 7,62x39 platí totéž co bylo dříve řečeno u náboje 7,62 Mosin - je to téma na samostatnou knihu. Náboj byl vyráběn ve velkém množství zemí v ještě vetším množství variant. Na obrázku je pro ukázku vybrán pouze zlomek výrobních variací tohoto náboje. První řada: 4x školní a dále cvičné. Druhá řada : 4x redukovaný, 4x svítící a dále náboj s těžkou střelou a 2x průbojně zápalný. Třetí řada: pro dlouhodobé uložení, experiment s hliníkovou nábojnicí, svědečný a cvičný experimentální s elektrickým zápalem.

Bylo mi jasné,že je to téma na knihu,myslím,že bohužel tato u nás asi není(nebo mi unikla),krom fotografií v knize o sa.vz.58.Děkuji.P.D

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, co je to za střelu u tohoto náboje. Je to náboj 7,62x39. Podle dnového značení toje z Vlašimi, rok 1980.
Děkuji

Rok 1980 BXN jsou, co já znám, redukované střely. Toto je asi nějaký fake...

Připadá mi to jak by někdo oddělil plášť a olověnou košilku a zůstalo že železné jádro

i ty kujóne :-D

Díky za odpovědi. Je to 10 let, co sem to sem vložil. Náboj už dávno nemám. Každopádně záhada vyřešena.