Přihlášení

Jste zde

pomoc s určením

prosil bych o určení typu, účelu náboje, děkuji s pozdravem Michal Kern, délka nábojnice je 76mm, průměr střely je 7,2mm, průměr dna je 14mm, označení 10, 75 na 6. a 12. hodinách, má zelený hrot

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

Prosím s určením náboje, měl by být do Mausera, délka nábojnice je 80mm, průměr dna je 11mm, označení 45, 43, St+, a špatně čitelné we, první světlejsí část střely má 11mm, zbytek střely 12mm

prosím o pomoc při určení, měl by to být protiletecký, ale poválečný. Má označení na dně CZO a 55, délka nábojnice je 107mm, průměr dna 21mm, průměr drážky 17mm.

První je 7,62x54 R Mosin novější výroby. Druhý je 7,92 Mauser a podle nepříliš zřetelné fotografie se zdá, že by se mohlo jednat o provedení výbušný – zástřelný pro Luftwafe. Třetí nábojnice jen podle oka vypadá na 12,7x 108 DSkK a jedná se o náboj ruského původu užívaný v těžkých kulometech, byl vyroben ve Zbrojovce Vsetín v roce 1955.

Pane Krčma moc vám děkuji, pomohl jste mi, chtěl jsem nafotit i dna nábojů, ale snímky nebyly vůbec kvalitní, tak jsem je ani neposílal. Přeji krásné svátky a šťastný nový rok.

Pane Krčma, nikde jsem u Vás neviděl skleněnou věšteckou kouli s jejíž pomocí musíte patrně postupovat. Klienta žádám o dodávání podrobnějších údajů. PN.

Já ji vždy honem schovám a ten Mosin je velmi pravděpodobně ruský a svítící.

Pan Krčma Vám ty náboje určil již z původních údajů a ty nové správnost potvrdily. Je to expert. Já pouze doplňuji, naplňujíc edukační funkci Infoservisu, příslušná okna z ND náboje. Náboj 8x57 JS Mauser byl již uveden dříve. PN.