Přihlášení

Jste zde

naboj 7,62x39

Zdravím,podívejte se na str.2-můj dotaz 7,62x39

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

Myslím,že jsem ho někde zahlédl,bohužel paměť neví.Počkal bych co třeba PN nebo VK.Co říká signatura na dně?

To je výroba Sellier-Bellot 1978. Zkuste jej oskenovat.

Zdravím , fialovým hrotem byly značené náboje "svědečné" podle civilní normy "referenční". Bíle jsem viděl značené pouze svedečné náboje výroby SSSR - osobně se přikláním k názoru, že ten bíle lakovaný je referenční od nějaké serie , která šla na export. Za předpokladu že je opravdu výroby "bxn" a že ten lak nevypadá jako že se někdo nudil v kanceláři a měl v ruce bílý opravný lak k psacímu stroji.

Jelikož jsem takový náboj ještě nikdy neviděl, tak jsem tuto záležitost konzultoval s Ing. J. Hýkelem (dlouholetým pracovníkem fy. Sellier & Bellot). Stanovisko je takové : Nejspíše se jedná o falsum, firma SB náboj se tímto typem střely, která má hrot značený bílou barvou, nevyráběla.

Při nejmenším zajímavé,hlásím se jako zájemce o knihu.P.D.

Samozřejmě, zájemců o knihu by se několik sešlo, já bych si ji také koupil, ale to je asi vzdálená budoucnost. Co ale takhle něco uveřejnit v našem Zpravodaji?

Pane Čep, mám určité zkušenosti s publikační činností. Zatím jsem napsal jednu knihu, jedna skripta pro doškolování lékařů a desítky odborných publikací. V jiném oboru, nicméně bych byl schopen Vám pomoci stylisticky a s tříděním informací a uspořádáním knižky. Patrně by to byla monografie?
Zdá se, že dokumentaci máte vedenou vzorně. Korektorská činnost je samozřejmě honorována ale já se na tomto místě honoráře veřejně vzdávám. Máte-li zájem, spojte se se mnou. PN.

Původně zde měl dotaz kolega na náboj s bílou špicí.Došlo k vymazání a tak se alespoň já musím opravit-pokud tento typ náboje nebyl ve výrobě S&B,nemohl jsem jej vidět(nebo by se jednalo opravdu o padělek).
K tématu kniha si myslím,že se pan Čep vyjádří sám.Přeji aby to vyšlo.

Primární informace degradovala a situace se stala nepřehlednou. Původní dotaz, který se nějak vytratil se týkal náboje 7.62x39 Kalašnikov který byl osazen špičatou střelou s bílým hrotem. Byl doplněn skenem dna který dokumentoval výrobu Sellier-Bellot tuším z roku 1977.
Pan Krčma předložil prodlém ing Hýkelovi který je nejvíce kompetentní ku správné odpovědi. Viděl jsem osobně jeho vyjádření z kterého jednoznačně plyne, že náboj s takto označenou špičatou střelou nebyl v SB vyroben a je to tedy padělek. PN.