Přihlášení

Jste zde

Přetvořený náboj .38 SPECIAL

Dobrý den,

dostal se mi do ruk náboj, přetvořená .38 Special.

Rozměry a obrázek je přiložen, neví někdo o co by mohlo jít?

Děkuji za Vaše postřehy a komentáře.

Vlastimil

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

Ahoj Vlasto. Mám doma prakticky stejnej náboj. Podle mých záznamů by se mělo jednat o 7,62x39,5R  Wildcat.

 

Lidova tvorivost...toto vznikne stazenim .38 SPL v matrici 7.62x25 a je mozne takto vyrobit 100+1 provedeni v zavislosti na hloubce zasunuti nabojnice (vyska uisteni krcku). Podle delky strely se jedna o standardni 7.65Br strelu od S&B - 73grs. Na polici zajimave, v praxi jsem na to jeste zadnou zbran nevidel... (krome tedy Pickove SP 96, ale jeho naboj je na bazi .357 M a ma trochu jiny uhel dosedaciho kuzelu).

Rozhodně ji někdo tvořil v masovém měřítku.... ač to mělo důvod nebo ne, "přetvořitel" používal pouze nábojnice od S&B .38 SPCL. Již jsem jich viděl spoustu a také jsem o tomto náboji marně sháněl informace....  Dokonce tento náboj je vyobrazen v databázi od pana doktora Neshyby ND Náboje. Doposud jsem se setkával s názorem, že jde o rádoby raritu. 
Roman Straka

:-) ... pokud se mezi nami najdou zajemci, kteri daji tvurci tohoto "unikatu" aspon za 10kc/ks, muze byt docela v baliku. Neni problem jich udelat kybl za den - stejna razba, totozna strela, navazka cehokoliv dle libosti (ono je v podstate jedno, co je uvnitr nasypano - stejne to strilet nikdo nebude). Napadne to pripomina produkty jednoho nejmenovaneho pana, ktery tvori mnozstvi zivotaneschopnych nesmyslu a s tou spravnou legendou o unikatnosti unikatu mu to sberatele trhaji z rukou.