Přihlášení

Jste zde

urcenie kalibru

1. 20x97,5 ? -PROPARMS CANADA-elektricky zapal
2. 8x44 R ? -znaceny na nabojnici nad random- CAL 8/44 BX
3. plastovy brokovy-znacenie-EURO COMM 8
Prosim o urcenie nabojov. Na co sa pouzivaju ? Diki moc.

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

Ten prvý naboj strelu nema, je to len akysi plastovy duty biely valec, ktory ma plne dno a tvori zatku naboja v ktorej je vyrazene cislo 85.
Naboj cislo 2 je zaliaty zelenym voskom alebo niecim podobnym
Posledny naboj ma vsetky znaky klasickeho brokoveho naboja, su na nom tieto parametre: G-X, Cal.8/13, Dnove znacenie: EURO 8 COMM 8.

Druhý a třetí náboj jsou brokové náboje, používané v Italii pro odstřel menšího ptactva. Tyto malé náboje existují v několika podobně malých rážích, délkách nábojnic a ve větším množství variant. Jsou užívány v jednoranných zlamovacích brokovnicích. Pro používání těchto malých nábojů se středovým zápalem je vyžadována lovecká licence. Při používání podobných nábojů, ale s zápalem okrajovým není talo licence požadována.

Prvý náboj je určený do pyrotechnického robota, alebo hovorovo do "vodného dela". Jeho účelom je vystrelenie prúdu vody pod vysokým tlakom, ktorý by mal zneškodniť nástražný výbušný systém bez jeho iniciácie.
S týmto nábojom nie je dobré sa chváliť, pretože nie je v predaji, čiže je nadobudnutý nelegálne. Má k nemu na Slovensku prístup len niekoľko ľudí, je drahý a tam kde by mal byť je ho nedostatok.

Diky moc za informacie.