Přihlášení

Jste zde

,700African Big Five ,630Ghost and Darkness

Prosím vážené odborníky o informace o těchto nábojích ,700ABF L3-84mm L1-57mm R1-21,7mm H2-19mm P1-21,7mm. ,630 GaD L3-86mm L1-63,5mm R1-21,7mm H2-17,3mm R1-21,7mm výrobce je značen ZZ děkuji Šťiovíček

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

To jsou artefakty vyrobené v ČR z nábojnice 12.7x108. V lepším případě žert, v horším podvodné jednání. Objevily se někde na burzách v Německu a dokonce se již na ně dotazoval jistý Charles Raam, president Holandské společnosti sběratelů a pokoušel se je dokonce zařadit do katalogu ECRy. Sběratelé na ně již určitě narazili i na domácích burzách, podobně jako Vy. Nejsou to jednotné náboje "sui generis", pouze nefunkční atrapa. Neexistuje zbraň kterou by bylo možné je vystřelovat. PN.

Výrobcem je pan Zdeněk Zpěvák - náboje by měly mít v signatuře propletené ZZ. Jinak plne souhlasím s p. Neshybou - náboje jsou pouze jako atrapy (v lepším případě) nebo "divítka", rekalibrované do "volné fantazie" neexistuje pro ně zbraň.

Toto mě napsal autor nábojů
Wildcat znamená autorský náboj který je zhotovován soukromou osobou a není homologován CIP, ani nemusí být více rozšířen. Na mé náboje je zpracován návrh jednoranové pušky s blokovým závěrem na systému Winchester ( Browning ). Jsou též vypočítána balistická data, avšak kvůli finanční náročnosti uvedení náboje i zbraně do funkční podoby se toto neuskutečnilo. Nikdy jsem nezastíral že tyto náboje JSOU WILDCATY, takže cítíte-li se podveden, je to věc vašeho názoru.Zde uvedená data jsou orientační, z výpočtů, neb nebyl vyroben ani
# ostrý náboj, ani zbraň na otestování. Při výpočtu se vycházelo s délky hlavně
# 600 mm a předpokládané navážky a rychlosti hoření prachu.
# .630 Ghost and Darkness - váha střely 52 g, Vo 750 m/s, energie Eo 14625 J
# .700 African Big Five - váha střely 65 g, Vo 630 m/s, energie Eo 12899

Mám náboj který vypadá pěkně ale zůstane trochu stranou v mé zbírce jinak děkuji všem za odpovědi Šťovíček

Však já také tyto "náboje " do své zbírky nezařadím ale když jsem je už koupil tak je nevyhodím

To nebylo moje znění já jsen pouze zkopíroval text který mě poslat výrobce těch "nábojů"

A je to jasné. Základní rozdíl mezi jednotným nábojem "sui generis" (wildcatem, soukromým, standartním) a pouhou atrapou je ve ve funkční stránce věci. Tj v možnosti daný náboj zasunout do nábojové komory nějaké zbraně a vystřelit jej s určitou energií a přesností na cíl. Samozřejmě tomu muselo předcházet mnoho práce jak v konstrukci tak balistickém doladění náboje. Myslím že opět byla naplněna edukační funkce NDI. Děkuji všem. PN.

Děkuji za odpovědi