Přihlášení

Jste zde

starý náboj

Našel jsem na stare střelnici naboj.Pravděpodobně Wanzl.Patrona je dlouhá 32.4mm,pruměr15.3mm.Kulka je olověná z dvěma drážkami.Celkově 50mm.Oplatí se ješte hledat?Začínám.Značka K na dně

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

Wanzel to je (14,5x33 R), otazkou je ci je naboj s okrajovym alebo stredovym zapalom. Podla popisu strely je to asi okrajovy zapal. Vyrobca by mohol byt Keller, ale radsej nech ma opravia skusenejsi odbornici. Ja by som zobral detektor a skusal by som stastie dalej-da sa najst vselico.

Dotaz na pana Hýkla : vo vasej knihe Naboje do rucnych palných zbrani uvadzate v stati o dnovych znaceniach ze K je Keller a Company. Nemohli byt naboje v pociatkoch vyroby znacene K a naboje vyrabane neskor ked sa firma rozrastala znackou K&C ???

Pan Ing. Hýkel má samozřejmě naprostou pravdu, jedná se o firmu z Liberce. Firma Keller v počátcích užívala razidlo SK (Serafin Keller).

Starou střelnici jsem začal prohledávat z detektorem.Našel jsem ješte pár náboju Wanzel značené K,RD,RWC a nebo WRC jsou v monogramu,N a křížem cez N je J,GR,Orel rakouský.Werndl orel,GR,R,C,Z,KG,JWN a neboNWJ jsou po stranách o proti sobje. GR bez letopočtu a čiste bez značek.Olověný kulky a kulky do naboju.Je to fuška čistit.Pozdeji když je v yčistím dám foto.Pár mincí z roku 1858.Prosím o komentář.Děkuji. Náboje mají letopočet 1870-78

Děkuju,platí to i na náboje Werndl?

Děkuji