Přihlášení

Jste zde

znovu 5,45x45

Netvrdím, že tyto náboje uvedla firma SB na trh, ale vyráběla je. Doufám, že to na uvedené fotce bude patrné. Rád bych se jen dozvěděl přibližně v jakém roce se tato (ověřovací) série vyráběla.
Pakliže mi sdělíte p. Hýkel mejlovou adresu, rád odpovím.

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

Je možné že některé firemní skutečnosti podléhají utajení. Pak je schůdnější je řešit "téte a téte". PN.

Pane Hýkel, osobně si moc vážím vaší práce i znalostí, - ale přeci sám dobře víte, že každý náboj z vývoje, ověřovací serie nebo nezveřejnovaný export je tak trochu ozdobou sbírky. Samozřejmě takový náboj má i finanční hodnotu vyšší než běžné spotřebáky. Proto také lidi, (kteří k nim mají přístup v továrně) je vynášejí. Určitě každý, kdo má trochu rozum, neodhalí svůj zdroj - sám by se pak ničemu zajímavému nedostal a dotyčného by vystavil nepříjemnostem u zaměstnavatele.

Ale páni,
neviem načo je dobrá takáto diskusia, vyzvedanie, osočovanie a zisťovanie zdroja. Je predsa všeobecne známe, že na svetlo sveta a medzi zberateľov sa dostávajú omnoho tajnejšie vojenská experimenty, ako je jeden 5,56 x 45. Keby ste sa pozreli na zahraničných burzách, tak mi iste dáte za pravdu. A je jedno, či to je z USA, Číny (dobre utajenej), alebo odniekadial z Európy. A nikto nevyšetruje, odkial to pochádza. Proste je to tak. A s tým sa musí každý výrobca vyrovnať. Aj ten vo Vlašimi.

To je tak. Ing.Franzen pěkně a zasvěceně popsal společenskou praxi, tak jak probíhá v oblasti sběratelství nábojů. Kromě ní existuje také, a to i v této oblasti, společeska teorie. A ta je dána natvrdo - zákony, vyhláškami, předpisy, atp. Např. to, že vojenská munice je v CR zařazena do kategorie A., tedy zakázané kategorie zbraní, a její držení vyžaduje předchozí povolení Policie. A je těch předpisů mnoho dalších. Problém je ten že když se věci začnou řešit, tak se řeší na úrovni společenské teorie. A potom zjistíte s hrůzou, co takových vymahatelných norem je.
Moudří mužové vědí, že mezi společenskou teorií a praxí existuje rozpor. Je to společenský zákon (možná neplatí v ráji). A tento rozpor má dialektický a také gnoseologický charakter. A proto tito mužové nepřipustí, a dokonce si o to ani nekoledují, aby se věci začly řešit na úrovni společenské teorie. Víc už nemůžu napsat.PN.

Ani jsem netušil, co jsem svým dotazem vyvolal. Ujišťuji Vás p. Hýkel, že nemám v SB žádného špióna. Neznám tam nikoho. K textu nad obrázkem jsem asi nešikovně uvedl, že Vám odpovím na Vaši mejlovou adresu. Ostatním účastníkům diskuze za jejich názory děkuji.

Véžený pán Hýkel!
Je obdivuhodné, ako viete z pár riadkov a bez toho aby ste človeka osobne poznal, posúdiť jeho vlastnosti. Je preto prirodzené ,že človek s Vami uvedenými vlastnosťami nemá v takej rubrike, ako je táto čo robiť a nevhodne ovplyvňovať názory iných ľudí. Preto je toto môj posledný príspevok v infoservise.

Na to snad nemá smysl reagovat, ROZHODNĚ jsem se nad vás p. Hýkel nechtěl povyšovat, předvádět aroganci atd. (na druhou stranu jste mě ovšem svým rychlým soudem dost nasral). Jen jsem chtěl (a asi dost neobratně) naznačit p. Šedému (a případným dalším) že URČITĚ nemají zveřejnovat své zdroje. Pokud by vaše reakce na dotaz zněla "Bohužel existují signatury, jejichž význam výrobce záměrně nezveřejnuje" všichni by jistě pochopili. Výzva k uvedení zdroje rozpoutala tuto (pravda, trochu zbytečnou) diskuzi. Domluvil jsem Howgh.

Milí klienti, NDI je placený server a já jsem provozovatel. Proto si vymiňuji poslední slovo a všechny další příspěvky na toto téma vymažu. Všichni sběratelé nábojů musí mít zbr.průkaz skupiny A. Jsou povinni dodržovat aktuální zákony zejména co do držení typu munice a jejího zabezpečení. I když většina z nich nepochybně ví o lepších řešeních.
Jsme demokratický server a máme úctu k odlišným názorům i když se nám mohou jevit jako extrémní. Ing Hýkel je vrcholný odborník v oblasti výroby SB a právě jí se týká mnoho vašich dotazů. Proto jsem jej požádal o spolupráci a on se k ní uvolil. Vždycky jsme spolu komunikovali slušnou formou a odnášeli si z NDI poučení, inspiraci a kontakty. Tak v tom pokračujme. Já se na to těším.PN.