Přihlášení

Jste zde

Těšínka??

Dobrý den,mám možnost získat n. na fotografiích,ale bohužel z popisu, který jsem dostal,si nejsem jistý jeho určením.Vkládám kopii popisu od majitele : "celková délka 39 mm, délka nábojnice 29 mm, průměr olověné střely 8 mm, průměr nábojnice 9.5 mm, rantl má 11 mm".Více informací jsem bohužel nezískal.Mohlo by jít o 8 mm Schulhof?

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

Je to s najväčšou pravdepodobnosťou upravená nábojnica z náboja .38 S&W Special,na ktorej bolo sústružením upravené dno - odstránená signatúra vrobcu a ozn. kalibru. Potom nie je problém pomocou príslušnej matrice stiahnuť ústie na ľubovoľný priemer a dĺžku krčku, spolu s vložením vhodnej strely. "Zaujímavé" je aj rádlovanie na krčku , napovedajúce o použití náojnice zo spomínaného náboja , k čomu prispieva aj jej dĺžka a priemer. Získanie starej patiny tiež nie je v súčasnosti problém pre šikovného kutila. O náboj 8mm Schulhof sa nejedná teda v žiadnom prípade. Boris LIZOŇ

Dobrý den,

jsem sběratel .38 SPL a tak jestli ji nebudete kupovat do sbírky, měl bych o tento náboj zájem. Zařadím jej do kategorie nábojů, kde jako nábojnice je použita nábojnice z náboje .38 Speciál.

 

Děkuji za případné info. zda je náboj dostupný a případně za jakou cenu.

Vlastimil

vlastimil.cep@naboje.org

Zdravím,
Borisi,díky za "analýzu", samozřejmě spoléhám na Tvé znalosti a zkušenost. Pane Čep, majiteli napíši o Vašem zájmu a popř. přepošlu kontakt; jen s cenou nevím, na Aukru stejný n. skončil za cca. 470 kč, což v podstatě za falzum, byť "povedené", se mi zdá dost. Já skončil v aukci druhý, majitel mi nabízí druhý kus. Určitě dám info.

Panove, zustava mi rozum stat nad tim, za co jste ochotni utracet sve penize...nekomentuji uz vubec ty tvurce tehlech paskvilu - to je pseudonaboj, ktery za 5Kc by bylo drahe prodat. Na tom je prace za 1Kc soustruznika, usmolena jedna olovena kulicka a najdou se taci, kteri nevahaji polozit na stul temer 500Kc. Stazene je to na 7.62x25 matricich, ocividne zadne jine tvurce k dispozici nemel. Vlasto, neni problem Ti jich presne stejnych udelat hrst ZADARMO. T.

Takto nejak by mel naboj vypadat, s razbou GR a hvezdicky ho mam tez ve sbirce.

No,pánové já bych zas někoho neodsuzoval,pokud nevíte něco bližsího - co když měl na tuhle ráži zbraň.
N aukru se jich objevilo více kusů,tak proto tak usuzuji.Co se týče ceny,to jiná.

Potom nemusel opatrne sústružiť dno tak, aby nezostali na nábojnici stopy po jej upnutí... Keď niekto vie posúdiť, či sa jedná o daný náboj a jeho celkový stav a vzhľad zodpovedá veku a obdobiu, keď bol vyrobený, tak ho v prípade záujmu a rozumnej cene kúpi. To sa ale netýka rôznych "domácich výtvorov" niekedy ponúkaných laikom za dosť vysoké sumy. Tomáš to napísl jasne a na tomto fóre to bolo už pár mkrát spomínané. Boris LIZOŇ

Pokud by na to nekdo nekdy mel zbran, urcite by se nezabyval upravou rantlu napodobujici 8mm Schulhofa a eliminaci puvodniho znaceni. Porad dokola se hovori o "mysterious cartridge" stazene z .38 na 7.65Br., pak tam zase nekdo nacpe kuli z Tokareva, a mame dalsi unikat no a proc nezkusit nejakeho ulovit lacneho laika na olovenou kulicku, prida galvanicke cerneni - to zarucene prida na originalite a snazi se mu nakrmit ucho legendou o 8mm Schulhofovi a o patrone stare vice nez 100let; mimochodem je to mizernej packal, kdyz netrefi ani umisteni kuzele - asi si ho nemel na cem omerit (original ma lehce kuzelovou spodni cast a jiny uhel zaskrceni). Pro me za me utracejte penize za podobne "sracky", ale nechtejte urcovat, co by to mohlo byt za unikat a jakou by to mohlo mit cenu - zadnou, naopak zadarmo drahe - nekdo to musi rozebrat a dat jako komponent do sberu. Sbirani originalu zdar! :-)

Tak Vás zdravím,
o ceně jsem vůbec nehovořil - pokud někdo nepozná,že je to novovýroba a koupí to za to co koupil,tak je vůl.
Chtěl jsem jen napsat svůj názor a nikoho se nezastávám a nekrituzuji.Viděl jsem spousty zbraní vyrobených jakoby po domácku,ale na profesionálni úrovni v rážích jakoby československých" wildcatů " Tak se mě do mě nestrefujte.Možná nám chybí občas si vyslechnout jiný názor.

Dobrý den,
tak ten "vůl" jsem já :-). Náboj jsem koupil s představou, že to je asi "wildcat", nemyslel jsem si, že by to měl být Schulhof. V nabídce Aukra, na kterou jsem ragoval, nebyly rozměry. Cena - no prostě jsem ji zaplatil, protože jsem chtěl. Po proměření jsem došel ke stejnému názoru, jako pan ing. Lizoň a potvrdil jsem si ho - viz obrázek. Náboj bude ve sbírce jako falzum - a ne jediné, i to je pro mě zajímavé. O určení ani ocenění náboje jsem nežádal a nežádám (T.K. výše). Stačilo by to takhle? :-)

Dobrý den,
p.Mach - to jak jsem to napsal,není osobní.I já mám zkušenost ze začátku sbírání.

Pánové,
netušil jsem, co tu rozvířím za debatu jedním nevinným dotazem.Netvrdil jsem, že je n. prodáván jako 8 Schulhof,jak potvrzuje i pan Mach, jen jsem našel nejshodnější rozměry s uváděnými. Také proto jsem se obrátil na odborníky zde na ND, protože každý nemůže vědět vše a zdejší experty považuji za kapacity v oboru.Stejně to dělám i na burzách a srazech v případech, kdy si nejsem jistý "autenticitou" náboje (tam ale většinou falzum je tak i prodáváno, a jsem rád, že v naší společnosti ještě panuje jistá slušnost a kolegialita). Zde ta možnost nebyla, tak jsem napsal sem.Dotaz mi byl zodpovězen, děkuji za to a doufám, že příště nebude nutné takové titulování, jako tomu bylo u předchozích komentářů.Přeji všem přírůstky dle jejich představ.